VIDEO: V čečenském Grozném se představila nová ruská taktická bugina Chaborz M-6

VIDEO: V čečenském Grozném se představila  nová ruská taktická bugina Chaborz M-6
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: Chaborz M-6
15 / 03 / 2018, 14:00

Chaborz M-6 je nová mobilní taktická bugina pro zvláštní jednotky.

V čečenském Grozném se představila v akci nová taktická bugina Chaborz M-6. Vozidlo bude určeno pro zvláštní jednotky. Pro vojenskou buginu je charakteristické, že je vyrobená výhradně z ruských dílů.

Vozidlo je schopné se podle svých designerů velmi rychle přizpůsobit konkrétnímu úkolu a je určeno také pro přepravu jednotek i nákladu. Chaborz M-6 je rovněž využitelné jako mobilní evakuační vozidlo či bude moci plnit specifické bojové mise.

Čečenský prezident Ramzan Kadyrov prohlásil při představení buginy, že jeho designeři přijdou se několika verzemi motoru pro toto vozidlo, což je podle něho důležité proto, aby se přizpůsobilo klimatickým podmínkám a stanoveným úkolům. Podle Kadyrova Chaborz M-6 zastiňuje své americké a izraelské protějšky zejména cenou, terénními schopností a rychlostí.

Bugina Chaborz M-6 je modernizovanou verzí vozidla Chaborz M-3. To bylo testováno před nějakým časem v Sýrii.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: tass.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.