VIDEO: ,,Válka" o ropná pole živě - Ruské bojové vozidlo agresivně blokovalo amerického obrněnce. Výsledek? Čtyři zranění vojáci

VIDEO: ,,Válka&quote; o ropná pole živě - Ruské bojové vozidlo agresivně blokovalo amerického obrněnce. Výsledek? Čtyři zranění vojáci
Autor fotografie: Wikimedia Commons
28 / 08 / 2020, 09:00

V Sýrii se odehrál incident, při němž se ruské bojové vozidlo střetlo s americkým obrněncem kategorie MRAP. Ruské vozidlo provádělo agresivní manévry a blokovalo americký MRAP, uvedl server Defence Blog a na tuto skutečnost také ukazuje přiložené video.

Severovýchodní Sýrie se stala 25. srpna svědkem incidentu, při němž se střetla dvě vozidla - ruské a americké. Ruský vojenský konvoj, kterému poskytovaly navíc ochranu vrtulníky Mi-8 a Mi-35, se předtím snažil získat přístup k ropným polím v provincii Al-Hasakh. V tom se jim snažilo zabránit několik vozidel MAxxPro a M-ATV kategorie MRAP.

                                  

                                                                           Video: YouTube

Následovalo ,,pošťuchování", kdy se podle serveru Defence Blog ruské vozidlo snažilo na americké natlačit a začalo provádět agresivní manévry, kdy jej i blokovalo. Nakonec incident neeskaloval ve větší konflikt, ale na americké straně skončili čtyři zranění vojáci. Ruská strana popřela, že by byla viníkem situace a naopak podle ní to byla právě americká vozidla, která blokovala ta ruská. Z videa je však patrný opak.

Incident je pak jasným dokladem, že v Sýrii jde stále o hodně. Mimo jiné o získání již zmíněného přístupu k ropným polím, které Američané náležitě hlídají, aby nepadly do rukou extrémistů, ale i právě Rusů.

 

Zdroj: Defence Blog

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace