VIDEO: ,,Válka" o ropná pole živě - Ruské bojové vozidlo agresivně blokovalo amerického obrněnce. Výsledek? Čtyři zranění vojáci

VIDEO: ,,Válka&quote; o ropná pole živě - Ruské bojové vozidlo agresivně blokovalo amerického obrněnce. Výsledek? Čtyři zranění vojáci
Autor fotografie: Wikimedia Commons
28 / 08 / 2020, 09:00

V Sýrii se odehrál incident, při němž se ruské bojové vozidlo střetlo s americkým obrněncem kategorie MRAP. Ruské vozidlo provádělo agresivní manévry a blokovalo americký MRAP, uvedl server Defence Blog a na tuto skutečnost také ukazuje přiložené video.

Severovýchodní Sýrie se stala 25. srpna svědkem incidentu, při němž se střetla dvě vozidla - ruské a americké. Ruský vojenský konvoj, kterému poskytovaly navíc ochranu vrtulníky Mi-8 a Mi-35, se předtím snažil získat přístup k ropným polím v provincii Al-Hasakh. V tom se jim snažilo zabránit několik vozidel MAxxPro a M-ATV kategorie MRAP.

                                  

                                                                           Video: YouTube

Následovalo ,,pošťuchování", kdy se podle serveru Defence Blog ruské vozidlo snažilo na americké natlačit a začalo provádět agresivní manévry, kdy jej i blokovalo. Nakonec incident neeskaloval ve větší konflikt, ale na americké straně skončili čtyři zranění vojáci. Ruská strana popřela, že by byla viníkem situace a naopak podle ní to byla právě americká vozidla, která blokovala ta ruská. Z videa je však patrný opak.

Incident je pak jasným dokladem, že v Sýrii jde stále o hodně. Mimo jiné o získání již zmíněného přístupu k ropným polím, které Američané náležitě hlídají, aby nepadly do rukou extrémistů, ale i právě Rusů.

 

Zdroj: Defence Blog

Tagy článku