VIDEO: Vertikální přistání F-35B na výsadkové lodi USS Wasp

VIDEO: Vertikální přistání F-35B na výsadkové lodi USS Wasp
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: F-35B
07 / 03 / 2018, 09:15

Podle US Navy je to vůbec poprvé, co stroj páté generace F-35B přistál na palubě americké lodi v indo-pacifické oblasti.

US Navy dopravila první ,,várku" letounů F-35B na palubu výsadkové lodi USS Wasp. Na začátku roku americká námořní pěchota uvedla, že pošle víceúčelové stíhací letouny páté generace do oblasti Středního východu a Pacifiku.

Pro US Navy je tak ,,přítomnost" letounů F-35B na palubě USS Wasp jedním z nejdůležitějších kroků, které zohledňují celkovou bojovou schopnost americké námořní pěchoty. Podle US Navy je vertikální přistání F-35B na palubě USS Wasp vůbec prvním, které se uskutečnilo na palubě americké lodi v indo-pacifické oblasti.

psali jsme: Zabojuje si konečně F-35? Námořní pěchota USA vyšle letouny do oblasti Středního východu a Pacifiku

Na USS Wasp , která vyplula ze své základny Sasebo z ostrova Kjúšú, se v současné době nachází šest strojů F-35B se schopností STOVL.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.