VIDEO: Vrtulník Wildcat otestoval novou raketu Martlet k ochraně britských letadlových lodí

VIDEO: Vrtulník Wildcat otestoval novou raketu Martlet k ochraně britských letadlových lodí
Autor: Mztourist CC BY-SA 4.0|Popisek: Raketa Martlet
29 / 05 / 2020, 14:00

Bojový víceúčelový vrtulník AgustaWestland AW159 Wildcat vyzkoušel novou raketu Martlet, která má sloužit k ochraně britských letadlových lodí třídy Queen Elizabeth.

Vrtulník Wildcat otestoval ve velšském Aberporthu úspěšně novou raketu Martlet od firmy Thales, informoval server Air Recognition. Tato schopnost pro Royal Navy má sloužit k ochraně nových britských letadlových lodí z třídy Queen Elizabeth.

                               

                                                                        Video: Youtube

Test ve výsledku znamená významný milník v programu FASGW (Future Anti-Surface Guided Weapons), kdy dojde k vyzbrojení bojových vrtulníků v rámci jejich nasazení na letadlové lodi HMS Queen Elizabeth, která vypluje na svou první operační plavbu příští rok.

Raketa Martlet byla vyzkoušena již minulý rok z fregaty HMS Sutherland, kdy vystřelila čtyři rakety na rychle se pohybující člun. Právě tato zkouška měla zjistit, zda střely mohou být odpáleny z plavidla a rovněž vrtulníku.

 

Zdroj: Air Recognition

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace