VIDEO: Vylepšené vlastnosti minometného systému Patria Nemo

VIDEO: Vylepšené vlastnosti minometného systému Patria Nemo
Autor: Patria|Popisek: Patria Nemo
16 / 01 / 2021, 13:00

Patria Nemo je díky svým špičkovým vlastnostem světovým lídrem současného trhu minometných systémů. Patria nedávno dokončila kvalifikaci schopnosti přímé i nepřímé palby za pohybu na pozemních systémech. Tato výjimečná nová vlastnost vojákům umožňuje neustálý pohyb během palby, díky čemuž se nestanou snadným cílem protibaterijní palby. Díky schopnosti palby za pohybu je vyhledání cíle, zamíření a samotná střelba výrazně rychlejší a efektivnější bez nutnosti přerušit palbu. Patria Nemo se tak stává skutečně přelomovým prvkem na současném bojišti.

Tato výjimečná nová vlastnost vojákům umožňuje neustálý pohyb během palby, díky čemuž se nestanou snadným cílem protibaterijní palby. Díky schopnosti palby za pohybu je vyhledání cíle, zamíření a samotná střelba výrazně rychlejší a efektivnější bez nutnosti přerušit palbu. Patria Nemo se tak stává skutečně přelomovým prvkem na současném bojišti.

                                 

                                                                          Video: YouTube

Patria Nemo je věžový, lehký a dálkově ovládaný minometný systém ráže 120 mm, schopný přímé i nepřímé palby, s vysokou úrovní mobility, přesnosti a ochrany posádky. Jednou z vlastností, která minometný systém Patria Nemo činí mimořádně vyspělým, je schopnost střílet za pohybu. „Společnost Patria původně vyvinula schopnost palby za pohybu pro verzi Patria Nemo Navy před několika lety, ale vzhledem ke stále náročnějším požadavkům zákazníků a nárokům moderního bojiště firma vývoj posunula o krok dále,“ vysvětluje Kari Reunamäki, viceprezident divize zbraňových systémů.

Minometný systém Patria Nemo o hmotnosti 1 900 kg disponuje odměrem 360 stupňů a náměrem hlavní zbraně od -3 do 85 stupňů. V závislosti na platformě dokáže vozidlo vybavené systémem Patria Nemo pojmout 50 až 60 nábojů 120 mm munice.

Systém Patria Nemo lze využít na souši i na moři, je schopen operovat za pohybu, a to vždy při zachování vysoké úrovně palebné síly a ochrany posádky. Umožňuje tak plně využít potenciál moderních minometných systémů.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace