VIDEO: Zrenovovaný bombardér B-52 se po více než 10 letech vrátí do služby

VIDEO: Zrenovovaný bombardér B-52 se po více než 10 letech vrátí do služby
21 / 05 / 2019, 14:00

Slavný bombardér B-52 Stratofortress, který před více než 10 lety spočinul jako vyřazený v Arizonské poušti, byl zrenovován a má se vrátit po dalších úpravách znovu do služby. Tato B-52 získala přezdívku ,,Wise Guy" (moudrý chlapík),

Bombardér B-52, který byl postaven na začátku 60. let, se po více než 10 letech má opět vrátit do služby. Byl zrenovován a práce na něm trvaly několik měsíců, aby mohl opět vzlétnout a operovat ve vzduchu. Stroj má ještě podstoupit další úpravy, ale očekává se, že se vrátí v krátkém čase do služby. Bombardér pak má nahradit B-52, která byla zničena vinou nehody na americké základně na ostrově Guam.

                                   

 Zdroj: military.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace