VIDEO: ,,Ztracené" Merkavy na Golanských výšinách našli turisté

VIDEO: ,,Ztracené&quote; Merkavy na Golanských výšinách našli turisté
Autor: Bukvoed (CC BY-SA 3.0)|Popisek: tank Merkava IV.
30 / 08 / 2020, 14:00

Zajímavý nález učinili turisté na Golanských výšinách. Ti zde našli několik opuštěných izraelských tanků Merkava Mk IV.

Rodinný výlet na Golanské výšiny zpestřil zajímavý nález. Turisté totiž na Golanech našli několik opuštěných tanků Merkava Mk IV, a izraelská vozidla také natočili. Na videu je zřetelné, že tanky byly vybaveny i municí.

Podle serveru Defence Blog pak byly nalezené tanky součástí vojenského cvičení, na místě je však nikdo nekontroloval či nehlídal a turistům se tak naskytl na rodinné dovolené vskutku zajímavý výjev.

Merkava Mk. IV je zatím poslední vývojová generace v rámci série tanků Merkava, a je ve službě od roku 2004. Svou hmotností 65 tun se řadí mezi nejtěžší tanky dneška.


Zdroj: Defence Blog

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace