Videožurnál SM: Česká noční můra Tálibánců se jmenovala Tatra 815 SOT

Videožurnál SM: Česká noční můra Tálibánců se jmenovala Tatra 815 SOT
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: Tatra 815 SOT
19 / 02 / 2018, 19:30

Vážení čtenáři, sledujete další Videožurnál Security Magazínu, věnovaný tentokrát vozidlu Tatra 815 SOT.

Dnes pojďme zavzpomínat na legendární Tatru 815 SOT, postavenou pro Útvar speciálních operací vojenské policie (SOG). Tyto ,,zázraky" operovaly v provincii Hilmand a vysloužily si respekt bojovníků Tálibánu. Ti, jak naše stroje viděli, tak to radši hned ,,zabalili“ a zmizeli.

Celá historie Tatry 815 SOT začala v roce 2006 po jednání s britskou stranou. Bylo jasné, že bude potřeba vozidlo dovybavit speciální technikou, která umožní plnění úkolů v náročných pouštních a terénních podmínkách.

Cíl byl jasný, uvézt velké množství materiálu tak, aby byla jednotka samostatná a nepotřebovala během plnění úkolu zásobování z vnějších zdrojů. Druhou klíčovou vlastností byla možnost poskytnutí silné palebné podpory. Více již v našem dalším Videožurnálu.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.