Vietnam modernizuje armádu. Rusko mu dodalo první várku tanků T-90S

Vietnam modernizuje armádu. Rusko mu dodalo první várku tanků T-90S
Autor: Vitaly V. Kuzmin (CC BY-SA 4.0)|Popisek: T-90
05 / 01 / 2019, 14:30

Rusko dodalo Vietnamu první várku tanků T-90S. Informoval o tom server defenceblog.com.

Vietnamskou armádu posíllilo 32 tanků T-90S, uvedl server defenceblog.com. Vietnam se poohlíží po modernizaci své tankové výzbroje a právě T-90, který je hlavním ruským bojovým tankem, je pro něj vhodnou alternativou za notně zastaralé tanky T-55. Ty byly licenčně vyráběny i například v Československu. 

psali jsme: Bude nová ruská raketa S-8OFP ,,zabijákem" tanků?

V létě 2017 ruská agentura TASS uvedla, že společnost Uralvagonzavod se zavázala dodat Vietnamu 64 tanků T-90S. Podle serveru defenceblog.com se vietnamská armáda soustředí právě na modernizaci těžkých vozidel.

psali jsme: Armata znovu v americkém hledáčku. Dokáže nová generace tanku Abrams porazit nejlepší ruský tank?

Kontrakt na dodávku všech tanků T-90S má vypršet před koncem tohoto roku, kdy Vietnam má dostat od Ruska všechna vozidla.

 

Zdroj: defence-blog.com

 

Zdroj: defence-blog.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace