Vietnam zahájil s vrtulníky Bell 505 JRX turistické lety přes ikonickou zátoku Ha Long

Vietnam zahájil s vrtulníky Bell 505 JRX turistické lety přes ikonickou zátoku Ha Long
07 / 06 / 2019, 14:00

Bell Helicopter, dceřiná společnost Textron Inc. (NYSE: TXT), oznámila, že Vrtulníková společnost severního Vietnamu (VNH North), dceřiná společnost státní Vietnamské vrtulníkové společnosti (VNH), zahájila s vrtulníky Bell 505 historicky první turistické lety přes ikonickou zátoku Ha Long.

Vietnamská vrtulníková společnost a Vrtulníková společnost severního Vietnamu provozují flotilu vrtulníků, která zajišťuje mimo jiné přepravní služby pro těžební a turistický průmysl, leteckou záchrannou službu či přepravu VIP. Vrtulníky Bell 505 bude společnost využívat pro přepravu osob z Hanoje do zátoky Ha Long a na charterové lety, ale také pro pořizování svatebních fotografií a letecké snímkování.

Je nám ctí být součástí tohoto historického okamžiku. Bell 505 je pro turistický průmysl výborný vrtulník, v současnosti již přepravuje turisty v Austrálii, Kambodži, Indonésii a nově i ve Vietnamu,“ uvedl David Sale, výkonný ředitel společnosti Bell pro oblast Asie a Tichomoří.

Vrtulníková společnost severního Vietnamu se rovněž rozhodla zapojit do programu pro zákazníky společnosti Bell, který nabízí komplexní výhodné řešení pro každodenní provoz vrtulníků. Plán nabízí údržbu za fixní cenu, která je vázána na letové hodiny. Tím je šetrný jak k zákazníkově rozpočtu, tak k jeho strojům, a zvyšuje jejich dostupnost za konkurenceschopné sazby.

S cestovní rychlostí 125 uzlů (232 km/h) a užitečnou nosností 680 kg je Bell 505 navržený tak, aby byl bezpečný a jeho pilotování bylo snadné, v tom spočívá jeho vysoká přidaná hodnota pro provozovatele. Sedadla směřující dopředu a velká okna zajišťují všem cestujícím během letu vynikající výhled a velké dveře usnadňují nástup a manipulaci s nákladem.

 

O společnosti Bell

Bell, dceřiná společnost konsorcia Textron Inc., je přední průmyslový výrobce komerčních a vojenských, pilotovaných i bezpilotních leteckých strojů a průkopník v oblasti otočných rotorových motorů. Celosvětově známá společnost pro svůj prvotřídní zákaznický servis, vývoj novinek, inovativních řešení a špičkovou kvalitu svých výrobků. Stroje z Bell slouží zákazníkům ve vice než 120 zemích světa.

O konsorciu Textron Inc.

Textron Inc. je mezinárodní společnost, která využívá svou globální síť leteckého, vojenského, průmyslového a finančního obchodu, k tomu, aby svým zákazníkům poskytla inovativní řešení a prvotřídní servis. Společnost Textron je známá po celém světě svými silnými značkami – např. Bell Helicopter, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Greenlee a Textron Systems. Pro více informací navštivte www.textron.com.

 

Tagy článku