Do Vietnamu putuje od Ruska třetí fregata třídy Gepard 3.9

Do Vietnamu putuje od Ruska třetí fregata třídy Gepard 3.9
06 / 10 / 2017, 12:00

Rusko má podle v rámci dlouhodobého kontraktu Vietnamu doručit již třetí fregatu v exportní verzi Gepard 3.9 (Projekt 11661).

Vietnam projevil zájem o ruské fregaty v roce 2006, kdy si objednal u Ruska dvě fregaty Gepard 3.9. O pět let později, v roce 2011, byla do aktivní služby zařazena fregata Dinh Tien Hoang, druhé plavidlo Ly Thai To pak v srpnu téhož roku. V roce 2011 pak Vietnam projevil zájem o dvě další plavidla. V roce 2017 Rusko doručí do Vietnamu další dvě fregaty, přičemž jedna je již ,,na cestě".

psali jsme:  Fregata Admiral Gorškov bude zařazena do ruského námořnictva v listopadu 2017

Fregaty tohoto typu vznikají v loděnicích v ruském Zelenodolsku. Jsou navrženy tak, aby pátraly a ničily nepřátelské ponorky, hladinové lodě i letadla, prováděly hlídkovou službu, doprovázely konvoje a chránily výlučné ekonomické zóny. 

psali jsme: Francouzská "digitální" fregata se inspirovala u americké třídy Zumwalt

Zelenodolské loděnice staví fregaty v rámci projektu 11661 od roku 1990. Tato plavidla mají výtlak 1 500 a disponují 76 mm kanónem AK-176 a dalšími protiponorkými a protiletadlovými zbraněmi. Plavidla jsou 102 metrů dlouhá, 13 metrů široká a pohon zajišťuje kombinovaný námořní pohonný systém (CODOG), jenž využívá kombinace dieselmotorů a plynové turbíny.

Fregaty z třídy Gepard v exportní verti Gepard 3.9 jsou součástí dlouhobého kontraktu mezi Vietnamem a Ruskem.

 

Zdroj: navyrecognition.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace