Vo Fínsku sa začína pracovať na nových lodiach pre Fínske námorníctvo

Vo Fínsku sa začína pracovať na nových lodiach pre Fínske námorníctvo
Autor: Fínske ministerstvo obrany|Popisek: počítačom vygenerovaný obrázok Squadron 2020
05 / 10 / 2016, 07:45

Fínske ministerstvo obrany oznámilo začiatok prác na nových lodiach pre Fínske námorníctvo.

Lode budú označené ako "Squadron 2020" alebo " Laivue 2020 ". Pracovať sa na nich bude pravdepodobne v miestnej lodenici Rauma. Fínske ministerstvo obrany podpísalo s touto lodenicou dohodu o vybudovaní štyroch nových lodí pre námorníctvo.

Tento projekt bude stáť približne 1,2 miliardy eur, a podmienkou je, že plavidlá musia byť navrhnuté a postavené priamo na domácom trhu. Na dodržanie podmienok bude priamo dohliadať Veliteľstvo logistiky Fínskych ozbrojených síl.

Tieto nové plavidlá budú mat výtlak približne 2 500 ton. Ich výzbroj bude zameraná hlavne na míny a rakety.

Kapitán Veli-Pekka Heinon - vedúci divízie námorných systémov, sa k týmto novým plavidlám, pre server IHS JANES vyjadril, podla neho plavidla "Squadron 2020", majú vysokú hodnotu v otázke národnej bezpečnosti.

Zdroj: IHS JANES

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace