VOP CZ dodá armádě nové cisterny na podvozku Tatra

VOP CZ dodá armádě nové cisterny na podvozku Tatra
Autor: www.kobit.cz|Popisek: CN 19A, podvozek TATRA 815 - 7 8x8
19 / 03 / 2020, 09:00

Počátkem týdne podepsal Lubor Koudelka, zastupující náměstek pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic, smlouvu o dodávce sedmi cisternových automobilů CAPL 16M1 a dvou cisternových návěsových souprav od státního podniku VOP CZ za cenu, která nepřesáhne 252,2 milionu Kč včetně DPH.

Vozidla jsou na čtyřnápravovém podvozku Tatra 815-7, tahače návěsových souprav na třínápravovém a nástavby vyrobí jičínská společnost Kobit, s.r.o., která se zabývá vývojem a výrobou strojů a zařízení určených pro opravy a výstavbu asfaltových silnic,  jejich údržby, komunální techniky pro čištění ulic, svoz odpadů, kropících a kanalizační vozů, transportní techniky pro přepravu asfaltu, topných olejů a pohonných hmot a nově také hasičské techniky.

„Hlavním cílem pořízení cisternových vozidel je zajištění včasné přepravy, skladování a doplňování pohonných hmot nejen u letecké techniky provozované na území České republiky, ale i letecké techniky nasazované v zahraničí v rámci vojenských operací ve spolupráci s NATO. Zjednodušení logistického zabezpečení, jakož i snížení nákladů na provoz a interoperabilitu, bude u cisternových vozidel zajištěno například unifikací na již zavedených podvozcích vhodných a schválených pro operační nasazení,“ uvedl náměstek Koudelka.

V současnosti armáda užívá staré cisternové automobily T 148 CAPL-15, 17 a modernější Tatry T 815 na podvzozku 4x4 a 6x6 (CAP 6M a 6M1, CAPL-16M a CA-18). Nové cisterny budou mít objem 16 tisíc litrů paliva na automobilech a minimálně 34 tisíc litrů u návěsové soupravy.

V portfoliu společnosti Kobit najdeme množství cisternových nástaveb včetně těch určených pro vojenské využití a kompatibilní s normami NATO STANAG 3747. Součástí smlouvy s VOP CZ je opce na pořízení dalších 18 automobilů v letech 2022-2024, a v takovém případě by šlo o částku 570 milionů Kč bez DPH. Informaci o zakázce předložil vládě ministr obrany Lubomír Metnar již loni v lednu.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace