VOP CZ zajistí opravy a provozuschopnost tanků T-72M4 CZ

VOP CZ zajistí opravy a provozuschopnost tanků T-72M4 CZ
Autor: VOP CZ|Popisek: T-72M4
03 / 01 / 2018, 16:30

V závěru loňského roku podepsali zástupci státního podniku VOP CZ a Ministerstva obrany České republiky rámcovou dohodu na opravy a udržování provozuschopnosti tanků T-72M4 CZ. Účelem této dohody je obnova užitných vlastností tankové techniky Armády České republiky a zabezpečení její plné bojeschopnosti.

Smlouvu podepsal náměstek pro řízení Sekce vyzbrojování a akvizic Ministerstva obrany Mgr. Daniel Koštoval a ředitel státního podniku VOP CZ, Ing. Marek Špok, PhD.

„Rámcová dohoda umožní nejen běžné opravy tankové techniky T-72M4 CZ a vyprošťovacího tanku VT-72M4 CZ, ale i defektace či zvláštní druh údržby ZDÚ 6 a ukládání techniky. Nová smlouva potvrzuje nastoupený trend rozvoje našeho podniku, umožňuje udržet i rozvíjet specializované profese a celkovou zaměstnanost v regionu,“ vysvětluje ředitel VOP CZ, Marek Špok.

Dohoda o spolupráci a realizace oprav tanků potrvají do konce roku 2021. Celkový finanční objem činí 450 miliónů korun.

„Stále hledáme nové zaměstnance pro vojenskou výrobu i civilní strojírenský sektor. Nabíráme svářeče, obsluhu CNC strojů, strojní zámečníky a další výrobní profese, a také technology nebo konstruktéry,“ komentuje situaci v podniku ředitel Marek Špok.

Podnik VOP CZ má o zaměstnance zájem a má co nabídnout. Nově příchozím zaměstnancům dává náborový příspěvek 10.000 korun, a lidem v podniku pak poskytuje další zvýhodnění, 37,5 hodinový pracovní týden, týden dovolené navíc a benefity za více než 40.000 korun, například příspěvek na dopravu, penzijní připojištění, podnikové stravování, vzdělávání či rekvalifikační programy.

Zdroj: VOP CZ

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace