Vrak německé ponorky potopené "mořskou příšerou" nalezen u pobřeží Skotska

Vrak německé ponorky potopené &quote;mořskou příšerou&quote; nalezen u pobřeží Skotska
Popisek: Německé ponorky Type UB III
22 / 10 / 2016, 09:00

Ponorka německého císařského námořnictva z první světové války, která byla údajně potopena mořskou příšerou byla objevena u pobřeží Skotska.

Neuvěřitelné sonarové snímky ukazují, že 100 letý vrak ponorky je prakticky neporušený. Odborníci tvrdí, že vrak ponorky může být nechvalně známá císařská ponorka UB-85, který byla podle námořnické legendy napadena během Velké války mořskou příšerou.

Podle příběhu velitel ponorky kapitán Gunther Krech řekl, že ponorka plavala na vodní hladině a dobíjela baterie, když se z moře vynořilo "podivné zvíře" s velkými očima zasazenýma do lebky. Krech dále řekl, že zvíře mělo malou hlavu, ale se "zuby, které byly viditelné a leskly se v měsíčním světle", udává zpráva skotského Energy News .

Zaměstnanci Scottish Power objevili vrak při mapování mořského dna pro pokládku nového napájecího kabelu.

Vypráví se, že pouhá velikost zvířete byla tak obrovská, že přinutila posádku ponorky začíta na obludu střílet, dokud nespadla zpět do moře. Kapitán německé ponorky však tvrdil, že v průběhu boje byla poškozena přední paluba, že už nebylo možné se  ponořit.

HMS Coreopsis

Britská armáda měla trochu jiný pohled na onu událost. Oficiální zprávy naznačují, že když UB-85 vynořila 30. dubna 1918 na hladinu, byla spatřena a zničena britskou hlídkovou lodí HMS Coreopsis, ne tajemnou příšerou.

Zdroj: CNN, Wikipedie

Tagy článku