Vrtulník AH-1Z Viper od Bell se zapojil do cvičení RIMPAC

Vrtulník AH-1Z Viper od Bell se zapojil do cvičení RIMPAC
Autor: Bell|Popisek: AH-1Z
02 / 08 / 2018, 08:00

Vrtulník typu AH-1Z Viper americké námořní pěchoty se připojil k oddílu Marine Light Attack Helicopter Squadron 367 a v rámci vojenského cvičení RIMPAC na Havajských ostrovech se podílel na simulované taktické operaci TRAP.

RIMPAC, největší nadnárodní námořní cvičení na světě, se koná dvakrát ročně, umožňuje kvalitní proškolení americké námořní pěchoty a posiluje schopnost adekvátní reakce při krizových situacích v Pacifiku. Cvičení probíhá od 27. června do 2. srpna na Havajských ostrovech a v jižní Kalifornii a účastní se ho kolem 25 národů, 46 lodí, 5 ponorek, zhruba 200 letadel a 25 000 osob.

psali jsme: Společnost Bell dodala v pořadí stý vrtulník typu Bell 505

Stroje typu Bell AH-1Z Viper a UH-1Y Venom, které mají z 84 % shodné části, tvoří ústřední bod globální exportní strategie společnosti Bell, jejímž cílem je zajistit špičkové armádní i komerční vybavení vládám po celém světě.

psali jsme: Společnost Bell na Heli-Expo 2018 představila nový vrtulník Bell 407GXi

V srpnu 2017 podepsaly Rumunsko a Bell dohodu o společném záměru na pořízení 21 vrtulníku typu Venom a 24 helikoptér typu Viper. Dohoda reaguje na požadavek NATO, aby každý členský stát vyčlenil na obranu 2 % svého HDP. Prostředky na plánované zakázky budou čerpány z finančního balíčku ve výši 9,8 mld. EUR, který se rumunská vláda rozhodla vyčlenit na vojenské účely v letech 2017 až 2026.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace