Vrtulník AH-64 Apache poprvé přistál na palubě britské letadlové lodi HMS Queen Elizabeth

Vrtulník AH-64 Apache poprvé přistál na palubě britské letadlové lodi HMS Queen Elizabeth
Autor: flickr.com (CC BY-ND 2.0)
06 / 06 / 2019, 14:00

Na britské letadlové lodi HMS Queen Elizabeth poprvé přistál vrtulník AH-64 Apache, informoval server airrecognition.com.

Vrtulník AH-64 Apache poprvé přistál na palubě britské letadlové lodi HMS Queen Elizabeth a zahájil tak přípravné integrační testy plavidla (Platform Ship Integration Testing - PSITs). Během několika dnů se bude vyhodnocovat kompatibilita s operačními systémy letadlové lodi.

Pokud testy dopadnou úspěšně, vypluje HMS Queen Elizabeth s vrtulníkem Apache v červenci na na další fázi zkoušek, které zahrnou vzlet a přistání z letové paluby. Jestliže zvládne Apache i tyto testy, bude oficiálně certifikovaný k tomu, aby jej provozovaly na své palubě jak HMS Queen Elizabeth, tak později jeho sesterská letadlová loď HMS Prince of Wales.

HMS Queen Elizabeth o výtlaku více než 60 000 tun je plavidlem, které se stavělo osm let a stálo astronomických 6,2 miliard liber. Má pojmout 24 až 36 bojových letounů a až 14 vrtulníků, mezi nimiž má být právě Apache. Další plánovaná letadlová loď HMS Prince of Wales má být předána Royal Navy v roce 2019 a zařazena podle předpokladu o rok později. 

 

Zdroj: airrecognition.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace