Vrtulník SW-4 od Leonarda poprvé absolvoval testovací let bez pilota

Vrtulník SW-4 od Leonarda poprvé absolvoval testovací let bez pilota
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: SW-4
05 / 03 / 2018, 14:00

Vrtulník SW-4 od společnosti Leonardo absolvoval v jižní Itálii testovací let bez pilota.

Testovací let vrtulníku SW-4 trval 45 minut a podle zástupců společnosti Leonardo proběhl úspěšně, když zvláště vyzdvihli perfektní funkčnost a ovladatelnost všech systémů.

psali jsme: Nový ruský bojový vrtulník Mi-28UB podstoupí testy v Sýrii

Cílem testu bylo zjistit, zda SW-4 zvládne let bez pilota. To se podařilo, když stroj vystoupal do výšky přibližně 1 500 stop a dosáhl v letu rychlosti zhruba 60 uzlů. Testovací let zahrnoval i start motoru na dálku, jeho zastavení, automatický vzlet vrtulníku a další zkoušky vztahující se k úspěšnému pokusu.

Šéf Leonarda Alessandro Profumo prohlásil, že tento test je dalším důkazem o tom, že Leonardo  hraje přední roli ve vývoji autonomních letových systémů.

psali jsme: Zmodernizovaný vrtulník Super Lynx Mk21B se úspěšně předvedl ve Velké Británii

SW-4 je lehký jednomotorový vrtulník, který může operovat ve dne i v noci a je schopen plnit celou řadu úkolů. Odborníci u SW-4 především oceňují moderní technologie a nízké provozní náklady. Novou kategorií je potom schopnost autonomního letu, jehož zkouška právě proběhla.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Zdroj: airrecognition.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.