Vrtulník UH-1Y Venom společnosti Bell slaví desáté výročí

Vrtulník UH-1Y Venom společnosti Bell slaví desáté výročí
Popisek: UH-1Y Venom
16 / 08 / 2018, 14:00

Před deseti roky, v srpnu 2008, byl vrtulník UH-1Y Venom schválen americkým námořnictvem pro operační nasazení.

UH-1Y, nejvšestrannější a nejúčinnější užitkový vrtulník na světě, umožňuje námořním silám reagovat na přírodní katastrofy a bojové situace rychle a efektivně v jakémkoli prostředí, od extrémního arktického chladu až po pouštní vedro.

psali jsme: Vrtulník AH-1Z Viper od Bell se zapojil do cvičení RIMPAC

Linie Huey může být vysledována zpět až k bojovým akcím ve Vietnamu, ale dnešní Bell UH-1Y je zcela moderním leteckým strojem přizpůsobeným potřebám námořnictva. Kombinace maximální rychlosti 305 km za hodinu po dobu 30 minut, bojového rádia 240 km s raketami Hydra 70 nebo raketami APKWS II, dvěma držáky na kulomety M240D, těžkými kulomety GAU-16/A .50 a rotačního kulometu GAU-17/A Gatling umožňuje účinně eliminovat hrozby či přepravovat personál.

Jako jediný víceúčelový bojový vrtulník vyráběný s plně integrovanými zbraňovými systémy a počítačem pro bojové nasazení přitahuje UH-1Y v současnosti zájem celého světa.

psali jsme: psali jsme: Společnost Bell na Heli-Expo 2018 představila nový vrtulník Bell 407GXi

V říjnu 2017 poskytlo americké ministerstvo zahraničí případný souhlas s prodejem (FMS) 12 vrtulníků UH-1Y a souvisejícího vybavení do České republiky za odhadovanou cenu 575 milionů dolarů. V srpnu 2017 podepsalo Rumunsko se společnosti Bell dohodu o společném záměru zakoupení 21 užitkových vrtulníků UH-1Y Venom a 24 útočných vrtulníků UH-1Y Viper.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Pro více informací navštivte stránky společnosti: www.bellflight.com

Tagy článku