Vrtulníky Bell 505 a 429 byly v průzkumu Business Jet Traveler zákazníky oceněny jako nejlepší ve své třídě

Vrtulníky Bell 505 a 429 byly v průzkumu Business Jet Traveler zákazníky oceněny jako nejlepší ve své třídě
Autor fotografie: Bell|Popisek: Bell 505
19 / 10 / 2021, 08:00


Již pátý rok po sobě se Bell 505 umístil na první příčce každoročního průzkumu mezi čtenáři časopisu Business Jet Traveler jako zákazníky preferovaný stroj v kategorii lehkých jednomotorových vrtulníků. Jedná se o jedno z mnoha mezinárodních uznání, které vrtulník získal, a to zejména díky pokročilým technologiím, jimiž je vybaven. Krátký lehký jednomotorový letoun nabízí skvělý výkon při nejrůznějším využití, ať už se jedná například o transport nákladu ve vysoké nadmořské výšce Skalistých hor nebo o úsporu času během služebních cest.

Texaský developer Clayton Boyd uvádí: „Se strojem Bell 505 jsem připraven vyrazit za pět minut, letět na místo určení, přistát přímo tam, vyřídit si své záležitosti, natankovat, vzít si něco k jídlu a vrátit se domů,“ a dodal: „Prostě mi z hlediska dopravy zkrátí den na polovinu.“

V Evropě společnost Bell nedávno oslavila jubilejní. dodávku helikoptéry Bell 505, 60. stroj na starém kontinentu putoval letectvu Černé Hory. „Bell 505 je jedním z nejmodernějších vrtulníků, které v poslední době vstoupily na komerční trh a my víme, že pořídit si jej bylo správné rozhodnutí," řekl Predrag Bosković, bývalý ministr obrany černohorského letectva, a pokračoval: „U malé země a malých ozbrojených sil je klíčová modernizace. Díky úspěšné spolupráci se společností Bell jsme se přesvědčili, že tyto stroje jsou vysoce kvalitní, což nám dává jistotu, že můžeme bez problémů plnit všechny naše úkoly.“

První dodávka vrtulníku Bell 505 se uskutečnila v roce 2017 a nyní je v provozu 300 strojů na šesti kontinentech. Zákazníci na nich nalétali celkem přes 70 000 hodin. Jedná se o jeden z dosud nejrychleji rostoucích komerčních programů společnosti Bell, který od svého vzniku překonal několik významných milníků a pokračuje ve světoznámém odkazu stroje Jet Ranger.

Bell 505 však není jediným u zákazníků oblíbeným strojem této americké značky, který si v 11. ročníku průzkumu mezi čtenáři Business Jet Traveler vedl výjimečně dobře. V kategorii lehkých dvoumotorových vrtulníků se výborně umístil i Bell 429 a ve své kategorii byl označen za nejoblíbenější vrtulník. V roce 2021 dodala společnost Bell svůj první Bell 429 do Kambodže pro firemní účely. Bell rovněž spolupracuje s německým dodavatelem, aby potenciálním policejním a vojenským zákazníkům v Evropě předvedl demonstrátor Bell 429 ESG, který poslouží k posílení veřejné bezpečnosti.

Ve snaze vylepšit svoje komerční vrtulníkové platformy pro globální zákazníky a poskytnout vysoce výkonná řešení pro širokou škálu misí pokračuje Bell v investicích do technologií. Neméně důležitou součástí firemní strategie vývoje je i zpětná vazba od zákazníků, která připomíná všem týmům společnosti Bell, proč je důležité se pečlivě věnovat každému zákazníkovi a každému letu.

 

O společnosti Bell

Bell, dceřiná společnost konsorcia Textron Inc., je přední průmyslový výrobce komerčních a vojenských pilotovaných i bezpilotních leteckých strojů a průkopník v oblasti otočných rotorových motorů. Celosvětově je společnost známá pro svůj prvotřídní zákaznický servis, vývoj novinek, inovativní řešení a špičkovou kvalitu svých výrobků. Stroje od Bell slouží zákazníkům ve více než 120 zemích světa.

O konsorciu Textron Inc.

Textron Inc. je mezinárodní společnost, která využívá svou globální obchodní síť tvořenou podniky z leteckého, vojenského, průmyslového a finančního odvětvíu k tomu, aby svým zákazníkům poskytovala inovativní řešení a prvotřídní servis. Společnost Textron je známá po celém světě díky svý silným značkám – např. Bell Helicopter, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Greenlee a Textron Systems. Pro více informací navštivte www.textron.com

Tagy článku