Vrtulníky Bell poskytly leteckou podporu při nácviku obojživelných schopností Námořní pěchoty USA a spojenců v Tichomoří

Vrtulníky Bell poskytly leteckou podporu při nácviku obojživelných schopností Námořní pěchoty USA a spojenců v Tichomoří
30 / 07 / 2019, 07:30

Námořní pěchota Spojených států a jednotky tří spojeneckých armád předvedly nové obojživelné schopnosti při cvičném útoku na pláž v australském státě Queensland.

Námořní pěchota je uznávána pro svou schopnost dostat se z lodi na břeh i pod palbou už od druhé světové války. Výcvik, který tvořil část rozsáhlého cvičení Talisman Sabre, jasně prokázal, že současní mariňáci se svým předchůdcům zcela vyrovnají.

Koordinovat leteckou podporu z vrtulníků americké námořní pěchoty Bell UH-1Y Venom a AH-1 Cobra, které během útoku kroužily nad hlavami vojáků, pomáhal kapitán Chris Moroney společně s americkými námořními pozorovateli. „Kterýkoli z pozorovatelů si může tyto vrtulníky přivolat a získat od nich podporu,“ řekl australský kapitán z Brisbane.

HMAS Canberra a HMAS Adelaide - největší válečné lodě Královského australského námořnictva, před vyloděním hlídkovaly na moři vedle lodi USS Green Bay pro obojživelné operace a japonské výsadkové lodi JS Kunisaki.

Obojživelná útočná loď USS Wasp, největší loď zapojená do operace, plula dostatečně daleko od pobřeží, aby byla vidět z pláže. Simulovaný útok vedla jednotka z japonské obojživelné brigády rychlého nasazení, která je nově utvořena podle vzoru americké námořní pěchoty a jejímž úkolem je obrana pobřežních ostrovů.

Japonci se vylodili na písečnou pláž Kings Beach poblíž města Bowen v obojživelných útočných vozidlech. Následovaly je rota z 1. praporu a 1. námořní pluk ve dvou dalších vlnách v obojživelných vozidlech a několika australských člunech. Námořní pěchota rychle zaujala obranné pozice v písečných dunách a připravila se na další postup do vnitrozemí pro zajištění cílů, jako jsou park a letiště.

Největší americká válečná loď zapojená do cvičení Talisman Sabre, USS Ronald Reagan, nebyla součástí tohoto obojživelného cvičení u pláže, ale v prostoru více na jih svedla jinou simulovanou bitvu, v níž šlo o potlačení nepřátelských leteckých a námořních sil. Tato část Talisman Sabre zahrnovala masivní ukázku vzdušných sil, včetně soubojů až s 50 letouny.

Plukovník australské armády Kenny Stuart, který odpovídal za přípravu obojživelného cvičení, uvedl, že schopnost spojenců spolupracovat na tak složité misi představuje významný test v úsilí Austrálie o zavedení svých obojživelných sil. „Vyvíjíme tyto schopnosti, abychom zajistili, že můžeme spolupracovat na špičkové bojové úrovni,“ uvedl.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace