VTÚ dodá do armády průzkumné komplety LOV-Pz

VTÚ dodá do armády průzkumné komplety LOV-Pz
Autor: VTÚ|Popisek: průzkumný komplet LOV-Pz
24 / 12 / 2019, 14:00

Vojenský technický ústav, s. p. doplní nejpozději do sedmadvaceti měsíců od prosince 2019 výzbroj jednotek dělostřeleckého průzkumu Armády České republiky o další průzkumné komplety LOV-Pz. Smlouvu o zakázce podepsali náměstek ministra obrany pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic MO Filip Říha a ředitel státního podniku VTÚ Jiří Protiva.

Průzkumný komplet LOV-Pz je součástí systému dělostřeleckého a vševojskového průzkumu a používá se jako předsunuté pozorovací stanoviště. S jeho nasazením se počítá především na exponovaná místa bojiště, kde poskytuje ochranu před nepřátelskými palebnými prostředky. Lze jej využít také pro ostrahu důležitých prostorů a objektů, a to civilních i vojenských. Použité subsystémy pro průzkum a jejich vzájemná konfigurace umožňují vytvořit průzkumné zařízení s dalekými dosahy detekce a identifikace cílů.

„S vývojem lehkého obrněného vozidla průzkumného LOV-Pz jsme začali v roce 2014 a doposud jsme Armádě ČR dodali šest kusů. Předmětem této smlouvy je dodávka dalších sedmi průzkumných kompletů, včetně zácviku posádek. Realizace smlouvy, která je důkazem úspěšného vývoje počínaje a dodáním sofistikované techniky konče, bude v gesci odštěpného závodu VTÚVM Slavičín,“ upřesňuje ředitel Vojenského technického ústavu J. Protiva.

 

Zdroj: VTÚ

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace