Výbor pro obranu byl informován o opatřeních ke stabilitě a ekonomické prosperitě podniku LOM Praha

Výbor pro obranu byl informován o opatřeních ke stabilitě a ekonomické prosperitě podniku LOM Praha
Autor: LOM Praha|Popisek: Jana Černochová a Jiří Protiva
25 / 07 / 2021, 09:00

V opravárenské hale č. 2 státního podniku LOM PRAHA se ve středu 21. července uskutečnilo výjezdní zasedání sněmovního výboru pro obranu. V jeho průběhu informoval ředitel Jiří Protiva členy Výboru pro obranu Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky o přijatých opatřeních ke stabilitě a ekonomické prosperitě státního podniku.

Další část prezentace byla zaměřena na klíčové schopnosti LOM PRAHA, a to opravy letecké techniky, výcvik pilotů a pozemního personálu, modernizaci a modifikaci nebo simulační technologie. Nebyly opomenuty také schopnosti podniku v oblastech vojenského a tzv. nevojenského portfolia, nevyjímaje elektrochemické a chemické povrchové úpravy kovových materiálů, dále nedestruktivní testování materiálu či vyvažování rotačních dílů. Zásadním bodem byly aktuální informace o přechodu LOM PRAHA na západní platformu H1 při podpoře simulovaného výcviku a životního cyklu vrtulníků UH-1Y a AH-1Y Vzdušných sil Armády ČR.  

Další část odpoledního programu cílila na praktické ukázky opravárenské činnosti vrtulníků Mi-171Š a Mi-24/35 a popis jeho dílčích fází, počínaje výměnami agregátů, konče generálními opravami. V prezentaci portfolia nebylo opomenuto ani restaurování historických letounů čs. letectva pro kbelské muzeum Vojenského historického ústavu.

„Výbor pro obranu již zaznamenal restart státního podniku LOM PRAHA. Opatření přijatá novým vedením v čele s ředitelem Jiřím Protivou se již začala kladně promítat do aktuálního hospodářského výsledku a nových obchodních příležitostí. Rádi jsme slyšeli o posunu v jednání s AERO Vodochody ohledně prodloužení provozní doby cvičných proudových letounů L-39C a postupného zavádění L-39NG do výcvikového systému pilotů v Centru leteckého výcviku. Obdobně kladná byla i informace o aktivním přístupu LOM PRAHA při přezbrojení na vrtulníky Venom a Viper. Rovněž jsme zevrubně diskutovali o dalších klíčových projektech ve prospěch české armády. LOM PRAHA má veliký potenciál a my jeho unikátní schopnosti budeme podporovat,“ říká předsedkyně Výboru pro obranu Jana Černochová.  

 

Autor: Pavel Lang/LOM Praha

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace