Vyhodnocení zátěžového testu ponožek PARTYZÁN. Má smysl je koupit?

Vyhodnocení zátěžového testu ponožek PARTYZÁN. Má smysl je koupit?
Popisek: Ponožky OTT Partyzán
11 / 03 / 2019, 12:15

Čtyřicet osm párů ponožek Partyzán z merino vlny, šestnáct testerů a půl roku nošení. Ano, i tak může vypadat zátěžové testování výrobků.

 

O projektu OTT jsme již psali a tudíž ho není třeba představovat. Dnes se po díváme na samotný proces vývoje a testování jednotlivých výrobků. Projekt OTT má tento proces rozdělen do tří fází. V první řadě se vybírá materiál a samotné provedení a to za přispění odborníků na materiály i technologů výroby. A to tak, aby výsledný produkt splňoval vysoké nároky jak na kvalitu, tak i funkčnost. Na základě těchto norem se zhotoví prototyp, který se začne testovat přímo v terénu. V tomto bodě velmi pomáhají jak instruktoři OBOS.cz, tak i další příslušníci ozbrojených složek. Na základě jejich připomínek se doladí např. střih, velikost, případně i materiálové provedení. Konkrétně u ponožek Partyzán výška lemu.

V tomto okamžiku se produkt dostává do výroby. Zhotoví se první série, kterou za zvýhodněnou cenu dostanou nezávislí testeři, kteří po nějaké době užívání, vyplní dotazník spokojenosti. Na základě jejich zpětné vazby se doladí poslední nuance. Tímto způsobem vznikl např. OPASEK KALHOTOVÝ M-II., v jehož konstrukci byli odstraněny veškeré uživatelské neduhy řady M-I..

Poslední nezávislé testování se týkalo ponožek PARTYZÁN. My vám níže přinášíme syrová data tak, jak vnímalo ponožky všech 16 testerů. Podle kluků z projektu OTT dopadlo testování dobře a ponožky PARTYZÁN zůstanou nezměněné. Díky pozitivním ohlasům zařadí, v průběhu sezóny 2019 do nabídky lehčí ponožky do teplejšího počasí a to pod názvem NOMÁD.

A jak testeři ponožky hodnotili?

A jaký je subjektivní názor testerů?
 
Vyborne drzi na nohou a odvadi pot.
velmi prijemny pocit pri chozeni v desti a snehu , nedelaji otlak na nohou
Ponožky jsou velmi pohodlné, ale rád bych časem i jinou barvu. Celkově spokojenost.
 
Zkušenost s těmito ponožkami je z velké části kladná, ponožky vytvářejí příjemné mikroklima, noha se výrazněji nepotí ani za vyšších venkovních teplot a naopak pokud teplota klesá pod bod mrazu, nohy nechladnou zbytečně rychle. Ponožky jsou uspokojivě odolné proti mechanické poškození (cca po 14 dnech nošení a praní se začnou pomalinku vytvářet "žmolky" ale nic vážného co by ovlivnilo kvalitu z pohledu uživatele). Navíc jsem byl příjemně překvapen, že oproti některým "termo" ponožkám v nich opravdu noha po celodenním nošení zapáchá jen minimálně :)
 
Ponožka ve velikosti 39-42 mi na nohu velikosti 40 sedla perfektě. Po celou dobu nošení mi držela tam kde měla a nesklouzávala. V kombinaci s botou ECWCS 2011 i v teplém počasí, které mě v dubnu poměrně překvapilo, jsem měl nohy v suchu a konfortu, který jsem s jinými ponožkami nezažil (běžně používám ponožky od firmy Klimatex). Po tom co jsem se poprvé po 23 hodinách dostal k tomu, že jsem měl i čas sundat si boty, jsem měl nohy suché a ponožky taky. Vlastně je ani nebylo potřeba vyměnit. Tyto ponožky vřele doporučuji.
 
Ponožky partyzán jsem testoval jak v běžném dením provozu tak i za zhoršených podmínek na voj. cvičení. A můj názor je,že tyto ponožky jsou opravdu perfektní.I po 32 hodinách v kanadách a stále na nohou byli přijemným společníkem,neschronavali se v zimě hřáli a poradili si i s mou extrémní potivostí chodidel.Takže za mne určitě dobrá investice.
 
S ponožkami jsem velice spokojen. Možná bych uvítal, pokud není již v nabídce letní a zimní verzi a též podkolenky. Ponožky nežmolkují a zatím drží. I po 24hod v pevné obuvi není noha úplně promočená od potu. Zkoušel jsem si jeden pár nechat na běh a i po 200km se nerozpadají, což se u některých výrobců stává celkem běžnou záležitostí.
 
Ponožka splnila očekávání. Vyzdvihl bych uzky horní okraj ponožky. Po každém nošení jsem mel ponožky obtisknute na noze. Trochu rozšíření jako u Lasting ponožek by neškodilo. Děkuji za možnost testovat. 
 
Ponožky jsou zkrátka dobré, ani po třech dnech v jednom páru na cvičení nějak nezapáchaly - což se nedá říct o nohách :-). Pocitově byly pořád příjemné a hřály - v mrazu v letních gore kanadách. Celodenní přechod Jeseníků - cca 50km taky přečkaly bez ztráty korunky (a menší výlety samo taky). Ideální výška pro kanady i Hanwag Alaska. Vynikající i do tenisek na běhání - vždy hrdě ukazuji nápis "PARTYZÁN". I v práci v chladnějším období nosím od osmi do dvanácti hodin čistého času v botech s ocelovou špičkou a také bez problémů Snad jen dvě drobnosti - samotná ponožka na zátěžovém koberci hodně trpí stejně jako v případě, když se k nim dostane sucháč tak je taky dost trhá (CLS kurz - imitace zranění ) - daň za materiál. A v místě zeslabení se mi udělala vyrážka nebo spíše odřenina - to bude problém z mojí strany, na ponožky a boty docela trpím. 
 
 
Z celkem testovaných třech párů se akorát na jedné ponožce nepovedl, a to při prvním nasazení, šev na prstech. Po oprání a častém nošení se tato chybka eliminovala. Prošlapaly se mnou Doupovské hory a to jsem si je vzal jako jediné tři párty s sebou do báglu, nezklamaly! Určitě je řadím nad všechny druhy fasovaných ponožek. A zajímalo by mě, jak by fungovaly s větším procentem vlny Merino.
 
Jsou velmi teple, takze se hodi jen koncem podzimu v zimě a začátkem jara. Uvítal bych i.lehci ponozky na jaro, léto a podzim. Velmi dobře odvádějí vlhkost. Poměrně dobře schnou a stačí je jen lehce premachnout a ususit a dají se používat několik dní.
 
Ponožka jak má být , hřeje když má... Noha v suchu bez kompromisů.... Ideální ,,fuska,, na dlouhé pobyty nožiček v botě... Praktický nevíte že je máte .. takže o starost méně.
 
Kvalitni ponozky ktere dobre drzi na noze a solidne drzi teplo
Ponožky PARTYZÁN jsem testoval po celých 6 měsíců v Pobaltí, překvapila mě jejich výhřevnost, avšak vlhkost nohy byla značná i přes použití obuvi s membránou. Musím však podotknout, že v Pobaltí, hlavně v létě a na podzim panovala vlhkost o míře 80 - 95%, nemohu tedy říci, že je to špatnou funkcí ponožek, nýbrž patrně počasím. Ponožky však zapůsobily skvělým dojmem při schnutí.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace