Vylepšená indicko-ruská nadzvuková raketa BrahMos zasáhne cíle na vzdálenost přes 500 kilometrů

Vylepšená indicko-ruská nadzvuková raketa BrahMos zasáhne cíle na vzdálenost přes 500 kilometrů
Autor: https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Soubor:Brahmos_imds.jpg
21 / 08 / 2019, 11:15

Raketa BrahMos bude mít vylepšený dosah ze 400 km na 500 km.

Rusko-indická supersonická raketa BrahMos bude moci zasáhnout svůj cíl až na vzdálenost 500 km i více, prohlásil viceředitel stejnojmenné společnosti BrahMos Alexander Maksichev.

,,Vystřelili jsme už raketu BrahMos na vzdálenost 400 kilometrů. Brzo potvrdíme, že jsme schopni ji vypálit na vzdálenost 500 km," prohlásil v rozhovoru pro agenturu TASS Maksichev. Zároveň dodal, že by střela mohla přesáhnout i zmíněných 500 km, a bude se jednat o námořní, pozemní i vzdušnou verzi rakety.

O raketu BrahMos již projevil v minulosti zájem například Singapur, Indonésie či Vietnam a dá se očekávat, že o jejím pořízení budou usilovat i další země.

 

Zdroj: TASS

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace