Výrazný podíl LOMu na prestižní letecké pouti

Výrazný podíl LOMu na prestižní letecké pouti
Autor: Archiv CLV LOM PRAHA s.p. a Petr Kolman
24 / 05 / 2021, 18:00

Do letošního ročníku Aviatické pouti se opět zapojí Centrum leteckého výcviku státního podniku LOM PRAHA s.p. Součinnost CLV s pořadateli této prestižní letecké akce, Sdružením AP Aviatická pouť, cílí jak na pozemní logistické zabezpečení, tak na letový program. Ten se uskuteční bez diváků a bude odvysílán v sobotu 29. května 2021 přímým přenosem na programu ČT24 Česká televize od 14 hodin.

„Sdružení Aviatické pouti si velice váží výrazného podílu Centra leteckého výcviku státního podniku LOM Praha na pořádání této tradiční evropské letecké show. CLV je již našim dlouhodobým účastníkem a my si ceníme jeho profesionální nasazení jak na zemi, tak ve vzduchu,“ říká generálmajor v.v. Ladislav Minařík, předseda Sdružení AP.

Ve zhruba stominutové televizní podívané bude LOM PRAHA s.p. prezentován ukázkami svých letounů a vrtulníků s typickým žlutým značením. Bývalý bojový pilot Vzdušných sil AČR a mistr světa Red Bull Air Race 2018, dnes pilot-instruktor pardubického CLV Martin Šonka předvede poprvé na veřejnosti premiérovou vyšší techniku pilotáže na cvičném „zlínku“ Z-142C AF. Manévrovací schopnosti vrtulníku Enstrom 480B-G bude demonstrovat ředitel CLV Jaroslav Špaček a jeho zástupce pro letecký výcvik Tomáš Bruštík potěší fajnšmekry letecké historie display ukázkou cvičného Jak-11 (C-11) z muzejní expozice VHÚ Praha.

Na pardubickém letišti bude z provozované techniky LOM PRAHA k vidění také lehký víceúčelový vrtulník Mi-2 a proudový podzvukový cvičný letoun L-39C Albatros.

Mezi hosty sobotního televizního speciálu České televize bude i ředitel státního podniku LOM PRAHA s.p. Jiří Protiva.

Více informací o letecké show vám přineseme po skončení Aviatické pouti.

 

Autor: Pavel Lang/LOM Praha

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace