Výrobky firem holdingu CSG pomáhají v boji proti virové pandemii

Výrobky firem holdingu CSG pomáhají v boji proti virové pandemii
Autor: CSG|Popisek: Tatra T 815
04 / 04 / 2020, 11:00

Průmyslový holding Czechoslovak Group zahrnuje firmy mnoha oborů a zaměření. Prim hraje především strojírenská výroba a speciální elektronické systémy s širokým využitím od letectví, přes vlakovou a automobilovou dopravu, až po speciální záchranářskou nebo vojenskou techniku. V současné době jsou v první linii především záchranáři, policisté, hasiči a vojáci, kterým při plnění úkolů pomáhají například automobily vyrobené v kopřivnické Tatry Trucks nebo záznamový systém ReDat z pardubické Retie.

Ústředním tématem posledních dní a týdnů je distribuce zdravotnických a ochranných pomůcek pro zdravotníky, nemocnice a další zařízení, do obcí a měst a také pro složky integrovaného záchranného systému, které čelí pandemické hrozbě v první linii. Velké zásilky ochranných pomůcek a zdravotnického materiálu nyní proudí do Česka letecky a z letišť je musejí vojáci a hasiči dostat do centrálních skladů a pak dále do zdravotnických zařízení a k dalším potřebným. To se neobejde bez nákladních automobilů.

Páteří logistických kapacit Armády České republiky jsou již desítky automobily Tatra, jsou synonymem českých ozbrojených sil, a tvoří také významnou část automobilového parku Hasičského záchranného sboru ČR. A právě na tatrovkách a jejich osádkách nyní leží hlavní břemeno distribuce zdravotnického ale i dalšího materiálu po celé republice. Vojáci a hasiči se svými tatrovkami například dopravili i ubytovací kontejnery a příslušenství pro vojenské zdravotníky a policisty na hranicích, zásobují složky IZS pohonnými hmotami atd.

tatra force

Kopřivnická automobilka si je vědoma důležité role vozů Tatra pro celý záchranný systém i činnost armády a jejich službu pro obyvatele České republiky v této složité době. Proto vedení podniku přijalo opatření, aby v maximální možné míře podporovala provozuschopnost tatrovek ve službách IZS ČR a AČR. V rámci celé dealerské a servisní sítě včetně firemního servisního střediska v Kopřivnici automobilka nastavila nejvyšší prioritu pro opravy vozidel Tatra plnících úkoly u záchranářských složek a armády, a to včetně dodávek náhradních dílů.

Záchranářům, policistům a hasičům každý den asistuje i záznamový a analytický systém ReDat vyvinutý a dodávaný pardubickým podnikem Retia z divize CSG Aerospace, který se specializuje na radarovou techniku a speciální elektroniku. ReDat je velice sofistikovaný systém pro záznam hlasu, obrazu a dalších relevantních dat, které jsou automaticky analyzovány, aby byly v přehledné a strukturované formě k dispozici dispečinkům složek Integrovaného záchranného sytému České republiky. Pomocí systému ReDat mají složky IZS k dispozici záznamy veškerého dění na komunikačních kanálech během všech akcí, které provádějí.

Retia systém ReDat vyvíjí a dodává již od roku 1995 a vedle IZS se uplatňuje i v řízení letového provozu a vlakové dopravy, v nejrůznějších kontaktních centrech firem a institucí nebo v dispečincích. ReDat slouží k ověřování správnosti podávaných informací, pomáhá analyzovat výsledky práce operátorů a zvyšovat jejich efektivitu, a tím i celého systému komunikace.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace