Výsadkovou dokovou loď USS Tortuga čeká nákladná modernizace. ,,Spolyká" 140 milionů dolarů

Výsadkovou dokovou loď USS Tortuga čeká nákladná modernizace. ,,Spolyká&quote; 140 milionů dolarů
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: USS Tortuga
25 / 11 / 2017, 11:00

Výsadkovou dokovou loď USS Tortuga čeká nákladná modernizace, která počítá se desítkami milionů dolarů. Má se tak zajistit její další životnost na 40 let.

BAE Systems obdrželo v rámci kontraktu s americkým námořnictvem 140 milionů dolarů na modernizaci výsadkové dokové lodi USS Tortugy. Ta projde modernizačními pracemi v Norfolku, které potrvají 16 měsíců.

Kontrakt obsahuje možnost, která když bude uplatněna, může se kontrakt navýšit až na 183 milionů dolarů, jež budou využity na obnovovací a modernizační proces USS Tortuga.

psali jsme: VIDEO: Italové pracují na nové výsadkové vrtulníkové lodi. Ponese název Thaon di Revel podle slavného velitele

BAE se pustí do práce na více něž 180 metrů dlouhém plavidlu v lednu příštího roku. Celkové práce budou jednak zahrnovat údržbu, modernizaci a také opravy. Na loď budou instalovány nové vylepšené a moderní systémy, aby byla prodloužrna životnost lodě na dalších 40 let. Předpokládá se, že celý proces skončí v květnu 2019, kdy bude loď reaktivována pro další operační službu.

,,Naši zaměstnanci a subdodavatelé se těší na spolupráci s americkým námořnictvem, aby společně provedli velkou modernizaci, která zajistí, aby USS Tortuga zůstala obojživelnou bojovou lodí nadále schopnou služby," prohlásil viceprezident BAE systems Dave Thomas. Thomas zdůraznil, že předchozí zkušenosti BAE Systems s touto lodí a velké zkušenosti zaměstnanců pomohou k tomu, aby se USS Tortuga dostala zpět ,,do formy".


psali jsme: Jihokorejská tanková výsadková loď Nojeokbong byla spuštěna na vodu. Je posledním plavidlem z programu LST-II

Americká výsadková doková loď USS Tortuga byla spuštěna na vodu v roce 1988. O dva roky později byla uvedena do aktivní služby. Standardní výtlak plavidla, které je dlouhé 190 metrů, je 11 471 tun, plný 16 568 tun. Může dosáhnout rychlosti až 20 uzlů. výzbroj tvoří 2 kanóny Mk 38 ráže 25 mm, 2 zbraňové systémy Phalanx CIWS určené proti protilodním řízeným střelám, 6 kulometů M2HB, 2 Rolling Airframe Missile - systém blízké obrany, který používá v současné době více více než 165 plavidel USA, Turecka, Německa, Řecka, Egypta, Japonska, Jižní Koreje a Spojených arabských emirátů. Posádku tvoří 22 důstojníků a dalších 391 námořníků.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Zdroj: navyrecognition.com

Tagy článku