Vzdušně-kosmické síly Ruské federace posílí na konci roku moderní útočné vrtulníky Mil Mi-28NM

Vzdušně-kosmické síly Ruské federace posílí na konci roku moderní útočné vrtulníky Mil Mi-28NM
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: Mil Mi-28NM
27 / 03 / 2018, 11:00

Útočné vrtulníky se mají připojit ke Vzdušně-kosmickým silám Ruské federace v listopadu tohoto roku.

Podle plánu se mají stát dva útočné vrtulníky Mil Mi-28NM součástí Vzdušně-kosmických sil Ruské federace na konci roku. Informaci potvrdil pro agenturu TASS šéf Russian Helicopters Andrej Boginsky.

psali jsme: Lotyšská pohraniční stráž si objednala dva špičkové vrtulníky AW119Kx od společnosti Leonardo

 Ten dále pro TASS uvedl, že kontrakt o dodání vrtulníků Mil Mi-28NM má být finalizován v listopadu tohoto roku. Podle něho jsou součástí kontraktu zatím dva tyto stroje.

psali jsme: Legendární ruský vrtulník si lehce poradil s americkou legendou z Vietnamu

Rusko začalo s vývojem  vrtulníků Mil Mi-28NM v roce 2009. Stroj je pokročilou modifikací taktického útočného vrtulníku Mi-28N. Ten bude vybaven modernějšími a přesnějšími zbraněmi. Mil Mi-28NM se pak bude zaměřovat především na vzdušné cíle letící malou rychlostí, ničení vrtulníků, tanků či obrněných vozidel. Stroj může operovat ve dne i v noci za jakýchkoliv podmínek.

 

Zdroj: tass.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.