Vznikne letoun 5. generace ve společné turecko-ruské ,,dílně"?

Vznikne letoun 5. generace ve společné turecko-ruské ,,dílně&quote;?
Autor: screenshot Youtube|Popisek: Recep Erdogan a Vladimir Putin
31 / 08 / 2018, 11:15

Server defence-blog.com informuje o tom, že by Turecko s Ruskem mohli kooperovat na vzniku letounu 5. generace.

Je možnost, aby Turecko s Ruskem spolupracovaly na vzniku letounu 5. generace? Server defence-blog.com uvedl, že taková možnost zde existuje. Podle něho právě Turecko s Ruskem by mohli prodiskutovat možnosti spolupráce za účelem vývoje letounu 5. generace.

psali jsme: Erdogan odmítl Trumpovu hrozbu, žádal stíhačky F-35

To ostatně potvrdil i Viktor Kladov ze společnosti Rostec. Ten se v rozhovoru pro tureckou tiskovou agenturu Anadolu zmínil o tom, že existuje možnost společné výroby letounu 5. generace mezi Ruskem a Tureckem. Pokud by ke spolupráci došlo, je zapotřebí podle Kladova déletrvající konzultace mezi dvěma těmito státy.

psali jsme: F-35 může zničit program ruského Su-57 bez jediného výstřelu

,,Pro tak velký projekt (5. generace) by obě strany neměly být jen zainteresovány, ale měly by být připraveny spolupracovat," prohlásil Kladov v rozhovoru pro agenturu Anadolu. Dodal, že oba státy jsou schopné se na tomto projektu domluvit a také jej implementovat.

 psali jsme: Nabídl Lockheed Indii stíhačky F-35, nebo ,,jen" F-16?

Pro tureckého prezidenta Recepa Erdogana je program letounu 5. generace prioritou. Turecko sice dostalo nakonec ,,cvičně" 2 letouny F-35, ale další již nemusí do Turecka dorazit. Američané nesouhlasí s tureckým nákupem ruských protiletadlových kompletů S-400 a rovněž poukazují na to, že Erdoganův režim by mohl ,,importovat" nejmodernější technologie F-35 právě Rusům.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: defence-blog.com

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace