Z modernizace českých houfnic Dana nakonec sejde. Ministerstvo obrany zrušilo miliardovou zakázku

Z modernizace českých houfnic Dana nakonec sejde. Ministerstvo obrany zrušilo miliardovou zakázku
Autor: CSG|Popisek: samohybná houfnice Dana
06 / 02 / 2018, 08:30

Ministerstvo obrany zrušilo zakázku na modernizaci samohybných houfnic Dana.

Zakázku asi za 1, 23 miliardy korun bez DPH na modernizaci českých samohybných houfnic Dana nakonec zrušilo ministerstvo obrany. Zrušení zakázky ministerstvem obrany potvrdil mluvčí holdingu CSG Andrej Čírtek. Další postup se má podle mluvčího ministerstva obrany Jana Pejška domluvit tento týden. 

Tendr na modernizaci těchto samohybných houfnic získala loni v červenci firma Tatra Trucks, která spadá pod holding CSG. Modernizace se měla týkat 33 samohybných houfnic Dana. Ministryně obrany Karla Šlechtová uvedla jako důvod zrušení zakázky, že houfnice Dana ,,neodpovídají ráži a dostřelem standardům NATO".

psali jsme: Houfnice DANA M1M a M2 – nadčasová koncepce v modernizované podobě

Šlechtová ke zrušení zakázky uvedla, že na nemodernizovaných houfnicích Dana bude možné cvičit a využít munici, která se nachází ve skladech. Ministryně obrany v demisi projevila zájem o nákup nových děl, i když podle Čírtka zachování původní ráže děl houfnic si jako podmínku v zakázce stanovilo samo ministerstvo.

Podle mluvčího holdingu CSG lze v rámci modernizace houfnic Dana integrovat i nové dělo ráže 155 mm NATO s dostřelem 40 km. Tento požadavek však ze strany ministerstva dosud nezazněl, dodal Čírtek. Výměnu děla má firma Tatra Trucks z holdingu CSG podle něho zajištěnu ve spolupráci se slovenskými podniky, pokud by se nakonec ministerstvo obrany k tomuto požadavku postavilo kladně.

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace