Z neviditelných torpédoborců Zumwalt se mají stát zabijáci lodí

Z neviditelných torpédoborců Zumwalt se mají stát zabijáci lodí
21 / 02 / 2018, 11:00

Americké námořnictvo má novou představu o tom, co jeho high-tech torpédoborce mají dělat. Mají se z nich stát zabijáci nepřátelských válečných lodí.

Námořnictvo požádalo Kongres, aby zafinancoval konverzi nových torpédoborců z lodi primárně útočící na pozemní cíle, na útočnému proti-lodní platformu, podle rozpočtových dokumentů zveřejněných 12. února 2018.

DDG 1001

Požadavek na rozpočet v roce 2019 zahrnuje žádost o 89,7 milionu dolarů na přeměnu torpédoborců třídy Zumwalt, zahrnující integraci raket Raytheon pro dlouhé vzdálenosti SM-6, schopné útočit na letadla nebo lodě, a stejně tak integraci námořní varianty útočných raket Tomahawk.

Psali jsme: Video: První pohled do torpédoborce budoucnosti USS Zumwalt

Změna DDG-1000 na loveckého zabijáka je vítězstvím celé komunity zabývající se povrchovou válkou a odpovídá také na požadavky americké velitelství v Tichomoří, které tlačí na námořnictvo, aby přidalo zbraně s delším dosahem, které by vyrovnaly rostoucí hrozbu čínské raketové technologie s dlouhým dosahem.

140619-N-ZZ999-901

SM-6 je všestranná raketa, ze které je námořnictvo nadšené. V srpnu sestřelilo námořnictvo raketou SM-6 středního dosahu balistickou raketu, kdy jako mechanismu likvidace byla využita fragmentace výbuchu v blízkosti cíle. Tím se liší od SM-3 Block II-A, která zasahuje cíl přímo, a je tak využitelná k likvidaci povrchových cílů na moři i pevnině, stovky kilometrů daleko.

Psali jsme: Odborníci pochybují o stabilitě nejnovější americké lodi USS Zumwalt

Námořnictvo plánuje koupit 625 raket SM-6 v příštích pěti letech.

Pro námořní variantu raket Tomahawk vyvíjí Raytheon nový vyhledávací mechanismu pro útok na nepřátelské lodě.

Rozhodnutí změnit primární určení lodí Zumwalt padlo v listopadu loňského roku.

Nepřehlédněte na Security magazínuHistorie  - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

Zdroj: DefenseNews

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.