Zabijáci tanků pro Ukrajinu - Velká Británie může dodat osvědčené vrtulníky Apache

Zabijáci tanků pro Ukrajinu - Velká Británie může dodat osvědčené vrtulníky Apache
Autor fotografie: mashleymorgan, flickr (CC BY-SA 2.0)|Popisek: AH-64 Apache
15 / 01 / 2023, 16:00

Velká Británie dodá Ukrajině více než vítanou posilu - bitevní vrtulníky AH-64E Apache, informuje server Army Recognition s odkazem na některé britské zdroje - Daily Star a Daily Mirror.

Ukrajina může dostat podle serveru Army Recognition z Velké Británie 4 bitevní vrtulníky AH-64E Apache. Ty jsou vybaveny mimo jiné raketami Hellfire a také střelami Hydra 70. Informace tohoto webu zatím nebyla potvrzena, jisté však na druhé straně je, že Velká Británie zatím poskytne ukrajinským obráncům před ruskou vojenskou agresí výraznější posilu v podobě 14 tanků Challenger 2.

O AH-64E Apache má zájem také Polsko, které si pořídí celkem 96 kusů. Nákup necelé stovky AH-64E Apache z USA pak učiní z Polska druhého největšího provozovatele těchto strojů. Tyto stroje získá také Austrálie. Celkem 29 bitevních vrtulníků AH-64E Apache poputuje australským vzdušným silám. Ty je mají dostávat od roku 2025. Austrálie se tak stane celkově sedmým provozovatelem vrtulníků Apache v asijsko-pacifickém regionu. Objednávku učinila například také Jižní Korea či Indie.

Varianta AH-64E má upgradovanou digitální konektivitu, výkonnější motory T700-701D od společnosti General Electric, vylepšený podvozek, schopnost ovládat UAV či nové kompoziní rotory. Dále může AH-64E nabídnout vylepšenou stoupavost, rychlost či větší kapacitu nákladu. Dodávky této verze začaly v roce 2011. Bitevní vrtulník je vhodným prostředkem k ničení tanků či obrněných vozidel či k poskytování palebné podpory pozemním jednotkám.

/AKTUALIZOVÁNO 16.1./ - Britské ministerstvo obrany nakonec dementovalo informaci některých médií, které informovaly o tom, že budou Ukrajině dodány bitevní vrtulníky AH-64E Apache, uvedl to server Defence Blog.Zdroj: Army Recognition

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace