Zabojuje si konečně F-35? Námořní pěchota USA vyšle letouny do oblasti Středního východu a Pacifiku

Zabojuje si konečně F-35?  Námořní pěchota USA vyšle letouny do oblasti Středního východu a Pacifiku
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: F-35B
09 / 01 / 2018, 16:00

Americká námořní pěchota vyšle v tomto roce stroje F-35 do oblasti Středního východu a Pacifiku.

Americká námořní pěchota pošle víceúčelové stíhací letouny páté generace F-35 do neklidné oblasti Středního východu a asijsko-pacifické oblasti.

psali jsme: F-35: Při souboji na dálku ho neuvidíš a umřeš, nablízko ho sice uvidíš, ale umřeš taky

Zvláště na Středním východě podle expertů vzrůstá šance, že F-35 se ,,konečně" v rámci regionálních konfliktů, do nichž jsou USA vtaženy, zapojí do boje.

Námořní pěchota USA pošle stroje F-35 jednak do asijsko-pacifické oblasti na výsadkové lodi USS Wasp, která se stala součástí testování těchto strojů, a z jejíž paluby F-35 v roce 2011 startovaly, další F-35 pak na své palubě převeze do regionu Středního východu výsadková loď USS Essex. V Pacifiku může operovat až 16 F-35.

psali jsme: Nejlepší britský testovací pilot RAF hájí ,,předražený" nákup F-35B. Kritikové budou brzy umlčeni, říká

Plavidlo může navštívit Sýrii, Irák, Libyi či Jemen, tedy oblasti, kde americké letouny prováděly své vzdušné údery.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: theaviatonist.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.