Zahájení letového provozu konvertoplánu V-22 na vojenském letišti v japonském Kisarazu

Zahájení letového provozu konvertoplánu V-22 na vojenském letišti v japonském Kisarazu
21 / 11 / 2020, 09:00

Díky svým bezkonkurenčním schopnostem konvertoplán V-22 společnosti Bell Boeing získává stále větší pozornost vojenských sil po celém světě, a tak jeho provozovatelé i nadále představují výjimečné vlastnosti tohoto letounu.

6.listopadu Transportation Aviation Group (TAG) operující v rámci pozemních vojsk japonských obranných sil (Japan Ground Self Defence Force – JGSDF) oficiálně zahájila letový provoz na letišti Kisarazu. Společnost Bell Boeing ve spolupráci s vládou USA v létě dodala první konvertoplán V-22, což uprostřed globální pandemie představuje důležitý milník.

„JGSDF učinily významný krok směrem k integraci jedinečných schopností konvertoplánu V-22 do svých misí,“ řekl plk. Matthew Kelly, programový manažer Úřadu společného programu V-22 (PMA-275). „Od roku 2015, kdy si Japonsko vybralo stroj V-22, nám bylo potěšením spolupracovat s naším mezinárodním spojencem a partnerem na uskutečnění tohoto programu."

Kvalita a bezpečnost strojů V-22 byly důkladně testovány; během rozsáhlých operačních a humanitárních misí po celém světě letouny absolvovaly více než půl milionu letových hodin. Konvertoplán V-22 disponuje schopností dynamického vertikálního vzletu a přistání, která mu umožňuje přístup do kritického prostředí – stroj se výborně hodí do komplikovaných terénů. Je vhodný pro každodenní mise – přepravuje příslušníky ozbrojených sil do a z boje na delší vzdálenosti a s vyšší rychlostí, než jakými disponují konvenční rotorová letadla. Tato vysoce moderní platforma tak umožňuje dokončit dříve těžko splnitelné mise a zachraňovat životy, což stroji dává bezkonkurenční výhodu na trhu vojenských letadel.

 

O společnosti Bell

Již více než 80 let měníme zážitek z létání a toho, kam až se můžeme dostat. Byli jsme prvními, kdo prolomil hranici zvuku a kdo získal certifikaci pro komerční vrtulník. Byli jsme na palubě první lunární mise NASA a uvedli jsme na trh pokročilý systém s překlopnými rotory. Nastavujeme standardy pro mobilitu na vyžádání. Kromě centrály ve Fort Worth v americkém Texasu působíme jako dceřiná společnost Textron Inc. v dalších strategických lokalitách po celém světě. Díky tomu, že více než 1300 našich kolegů sloužilo v armádě, je naší vášní pomáhat právě armádě plnit její mise. Naše průlomové inovace přinášejí zákazníkům výjimečné zážitky. Efektivně, spolehlivě a v první řadě bezpečně.

O konsorciu Textron Inc.

Textron Inc. je mezinárodní společnost, která využívá svou globální síť leteckého, vojenského, průmyslového a finančního obchodu, k tomu, aby svým zákazníkům poskytla inovativní řešení a prvotřídní servis. Společnost Textron je známá po celém světě svými silnými značkami – např. Bell, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Arctic Cat, Textron Systems a TRU Simulation + Training. Pro více informací navštivte www.textron.com.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace