Zajištění budoucí bojeschopnosti pro australskou armádu

Zajištění budoucí bojeschopnosti pro australskou armádu
26 / 09 / 2019, 14:00

Na vojenské základně Enoggera Barracks v Brisbane byla odhalena první bojová průzkumná vozidla (BPzV) určená pro australské ozbrojené síly.

211 nových BPzV Boxer 8x8 bude dodáno společností Rheinmetall Defence Australia prostřednictvím programu Land 400 Phase 2 Mounted Combat Reconnaissance Capability v hodnotě 5 miliard australských dolarů.

Ministryně obrany Linda Reynoldsová říká, že díky vysoké úrovni ochrany, palebné síly a mobility, jimiž nová vozidla disponují, bude mít australská armáda schopnosti světové úrovně.

„Tato nová vozidla jsou součástí investice v hodnotě 200 miliard australských dolarů. Zajistí vybavení pro australské ozbrojené síly, což je nutné k úspěchu ve  strategicky náročném prostředí,“ řekla ministryně Reynoldsová.  

„S vozidly bude možné podniknout řadu misí, od stabilizace regionů, mírové mise až po vysoce nebezpečné operace, a zajistí bezpečnost australských vojáků na misích a cvičeních po celém světě,“ dodala ministryně.

Ministryně pro obranný průmysl Melissa Priceová uvítala fakt, že výroba vozidel přinese do Austrálie přibližně 1 450 pracovních míst.

„Tento projekt je výbornou příležitostí pro australský průmysl, který nyní hraje důležitou roli v zajištění špičkové technologie pro australskou armádu,“ řekla ministryně Priceová.

„Investice naší vlády do obranných schopností Austrálie jsou doplňovány komplexní politikou, která podporuje zdravý, odolný a konkurenceschopný obranný průmysl, jenž zajistí pracovní místa a investice po celé zemi,“ doplnila Priceová.

30letý životní cyklus vozidel přinese australskému průmyslu 10,2 miliard australských dolarů z celkové investice na akvizici a údržbu flotily.

Ministryně Priceová také oznámila, že dalších sedm malých podniků uzavřelo smlouvy se společností Rheinmetall. Budou fungovat v dodavatelském řetězci pro prvních 25 vozidel Boxer.

Následující podniky uzavřely smlouvu se společností Rheinmetall:

    Frontline Manufacturing sídlící v Brisbane: Dodavatel prototypů nosičů

    Precision Metal Group sídlící v Sydney: Dodavatel prototypů nosičů    

    Direct Edge sídlící v Burnie: Dodavatel prototypů nosičů

    MoTeC sídlící v Melbourne: Dodavatel zápisu a sledování údajů, IT spojení a systémové podpory

    Axalta sídlící v Sydney: Dodavatel speciálních nátěrů a laků

    Hilton Manufacturing sídlící v Melbourne: Dodavatel prototypů nosičů

    Rockpress sídlící v Brisbane: Dodavatel obrněných plátu na ochranu před minami

Dohromady se tedy do programu Boxer zapojí 12 malých podniků z celé Austrálie. Prvních 25 vozidel bude smontováno v Německu a do Austrálie dodáno, aby si australští dodavatelé mohli osvojit speciální výrobní techniky těchto vozidel. Zbylá vozidla budou smontována v prostorech Centra pro vojenská vozidla v Redbank u Ipswiche společnosti Rheinmetall, celý proces zapojí podniky z celé Austrálie.

Tagy článku