Zakázka na BVP: kritika bývalého předsedy výboru pro obranu - osádkovou věž neumí nikdo vysvětlit. Nesmí zbýt jen jeden uchazeč

Zakázka na BVP: kritika bývalého předsedy výboru pro obranu - osádkovou věž neumí nikdo vysvětlit. Nesmí zbýt jen jeden uchazeč
Autor: screenshot Youtube
30 / 04 / 2019, 15:30

Security magazínu poskytl rozhovor bývalý poslanec a expředseda Výboru pro obranu David Kádner. Ten se zejména pozastavuje nad požadavkem ministerstva obrany na osádkovou věž, což podle něho nedokáže zatím nikdo hodnověrně vysvětlit.

Podle bývalého předsedy Výboru pro obranu Davida Kádnera nemá v současné době ministerstvo obrany v rámci tendru na nová BVP ,,vyřízené" požadavky a mění pravidla ,,během hry". Kádner v této souvislosti nechápe požadavek změny od bezosádkové věže na osádkovou a v rozhovoru uvedl, že právě bezosádková věž by českou armádu posunula o několik let dopředu. Na druhé straně podle Kádnera nedokáží vysvětlit tuto změnu ani sami úředníci na ministerstvu obrany.

                                     

Ve svých důsledcích však byla tímto krokem vyřazeno BVP Puma, které odborníci považují za nejbezpečnější vozidlo ze čtveřice, jež se tendru na nová BVP účastní. Exposlanec se podivil nad tím, že k tomu došlo, i když ministr obrany Lubomír Metnar několikrát řekl, že ochrana posádky je pro něho priorita.

V rozhovoru Kádner dále uvedl, že vzhledem k tomu, že armádní zakázka na nová BVP je za 53 miliard korun, mělo by být vše transparentní a pochopitelné pro všechny.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace