Zelenskyj: Turecko zakáže ruským válečným lodím proplouvat Černým mořem

Zelenskyj: Turecko zakáže ruským válečným lodím proplouvat Černým mořem
Autor: Foto: redakce
26 / 02 / 2022, 16:00

Podle tweetu, který zveřejnil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, Turecko uzavřelo bosporský průliv pro ruské válečné lodě, informace však nebyla potvrzena.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj na svém twitterovém účtu uvedl, že děkuje svému tureckému protějšku Recepu Erdoganovi za to, že zakázal průjezd ruských válečných lodí do Černého moře. Tato informace však nebyla z turecké strany prozatím potvrzena.

Naopak Rusko mělo podle dostupných informací zakázat plavbu v severozápadní části Černého moře, informoval list The Kyiv Independent. Severozápadní břeh moře sice patří Ukrajině, ale podle Ruska přítomnost válečných lodí v uzavřené části moře bude považovat za teroristickou hrozbu.

Zdroj: Twitter, The Times of Israel, The Kyiv Independent

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace