Zetor Engineering představí na Idetu Projekt Wolfdog

Zetor Engineering představí na Idetu Projekt Wolfdog
Autor fotografie: Zetor Engineering |Popisek: Projekt Wolfdog
30 / 05 / 2017, 10:30

Prvním projektem společnosti Zetor Engineering pro obranný průmysl je pásové vozidlo, které tvoří mobilní platformu pro celou rodinu vozidel různých verzí pro následující desetiletí (2020-2050). První verzi projektu je vozidlo pěchoty (IFV), jehož koncept bude představen na letošním Idetu v Brně.

Společnost Zetor Engineering, s.r.o. byla založena v roce 2014 a jejím vlastníkem je společnost ZETOR TRACTORS a.s. Zetor Engineering má navrhovat a vyvíjet vozidla pro obranný průmysl na základě dlouholetých zkušeností v segmentu těžké off-road techniky, ale také historických předpokladů, kdy značka ZETOR vznikla v rámci Zbrojovky Brno.

Projekt Wolfdog má českou armádu zaujmout zejména:

  • Velkým vnitřním prostorem pro posádku 3 + 8 vojáků
  • Vysokou pohyblivostí a pohodlím posádky podpořeným výkonným motorem a hydro-pneumatickým pružením podvozku
  • Balistická ochrana na úrovni 4 až 5 podle STANAG 4569
  • Protiminová ochrana a ochrana proti výbuchům pod dnem vozidla na úrovni 4a a 4b podle STANAG 4569
  • Balistická ochrana předního sektoru s přídavným pancéřováním na úrovni 6 podle STANAG 4569

Zákazníkem volitelná výzbroj pro celou rodinu vozidel zahrnující zbraňové systémy od 12,7 mm RCWS přes 30 mm RC věže až po posádkové věže se zbraní ráže 120 mm.

V rámci letošního Idetu Zetor Engineering představí i koncept kolového vozidla 8x8 a vozidlo kategorie RDV (Rapid Deployment Vehicle) s vysokou terénní průchodností určené pro potřeby speciálních sil, respektive sil rychlého nasazení s označení Project Fox.

Zdroj: Zetor Engineering

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.