Propaganda, nebo realita? Rusko údajně zkouší bezpilotní režim u letounu Su-57

Propaganda, nebo realita? Rusko údajně zkouší bezpilotní režim u letounu Su-57
Autor: Anna Zvereva (CC BY-SA 2.0)
21 / 05 / 2020, 13:45

V některých médiích včetně ruské agentury RIA Novosti se objevily nepotvrzené zprávy, že probíhá na dosud neznámém místě testování bezpilotního režimu u letounu Su-57.

Ruský letoun Su-57 údajně prochází testováním v bezpilotním režimu. Agentura RIA Novosti 16. května informovala, že zkoušky v tomto módu probíhají a ve svém tvrzení se odkázala na anonymní zdroj z ruského vojensko-průmyslového komplexu. Zkoušky mají probíhat na utajeném místě.

,,Pilot je v kokpitu přítomen během testovacího letu, ale monitoruje jen výkon všech systémů", tvrdí zdroj, na který se RIA Novosti odkazuje.

Pokud by skutečně byl Su-57 testován v bezpilotním režimu, bylo by to poměrně velké překvapení vzhledem k problémům, které provází vývoj tohoto stroje prakticky od začátku. Letectvo kupuje méně strojů než se předpokládalo, jako vážný problém se jeví malá výrobní linka, jedním ze stěžejních sporných bodů jsou pak finance.

Vzhledem k faktu, že testování letounu Su-57 v bezpilotním režimu nebylo oficiálně potvrzeno, musíme brát prohlášení agentury Ria Novosti s notnou dávkou rezervy i s ohledem na možné propagandistické účely zmíněného tvrzení.

 

Zdroj: Ria Novosti, Popular Mechanics

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace