VIDEO: Zlatý hřeb největšího světového vojenského veletrhu: Rheinmetall odhalí zbrusu nový obrněnec Lynx KF41

VIDEO: Zlatý hřeb největšího světového vojenského veletrhu: Rheinmetall odhalí zbrusu nový obrněnec Lynx KF41
07 / 06 / 2018, 11:00

Německý zbrojařský koncern Rheinmetall představí na největším světovém armádní veletrhu Eurosatory 2018 hned několik žhavých novinek včetně nové generace pásového obrněného vozidla Lynx KF41.

Jde o odborníky velmi očekávané odhalení, protože nový Lynx se veřejnosti představí zcela po prvé. Se zájmem to budou sledovat i zástupci české armády, jelikož se toto nové pásové vozidlo bude účastnit tendru na nové BVP v České republice.

psali jsme: Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky Eurosatory se bude konat v Paříži ve dnech 11. 6 - 15. 6. Bude hostit více než 1750 vystavovatelů z 63 zemí

Rheinmetall Defence představí tuto novou generaci pásového středně těžkého obrněného vozidla v úterý 12. června. Den na to se ukáže i jeho velitelská varianta.

V oblasti systému protivzdušné obrany představí společnost Rheinmetall mobilní systém protivzdušné obrany Oerlikon Skyranger Boxer, který je postavený na bojovém vozidle Boxer 8x8. Ten je vybavený 35 mm kanonem a celou řadou vyhledávacích a sledovacích senzorů.

psali jsme: Bojové vozidlo LYNX od firmy Rheinmetall – víceúčelová, silná „kočkovitá šelma“ pro české ozbrojené síly

Sektor obrany Rheinmetall Group, který tyto novinky prezentuje, je považován za vedoucího dodavatele inovačních produktů pro německé a mezinárodní ozbrojené síly.

Eurosatory je jednou z nejvýznamnějších světových bezpečnostních výstav, která se uskuteční v Paříži ve Francii ve dnech 11. až 15. června 2018. Tým Security magazín bude u toho a bude Vám přinášet exkluzivní informace.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Tagy článku