Zmodernizovaný vrtulník Super Lynx Mk21B se úspěšně předvedl ve Velké Británii

Zmodernizovaný vrtulník Super Lynx Mk21B se úspěšně předvedl ve Velké Británii
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: Super Lynx Mk21B
07 / 10 / 2017, 14:00

Zmodernizovaný vrtulník Super Lynx Mk21B absolvoval úspěšný test v jihovýchodní Velké Británii.

První z osmi vrtulníků Super Lynx Mk21B, které používá brazilské námořnictvo, a jenž nyní prochází celkovým modernizačním programem, úspěšně absolvoval první let v britském městě Yeovil. 

psali jsme: Video: Největší vrtulník na světě nese největší vrtulník na světě

Tato verze britského víceúčelového vojenského vrtulníku Lynx bude podle serveru verticalmag.com celkově výkonnější a operačně efektivnější.

Super Lynx Mk21B přichází s dvěma motory nové generace CTS800-4N, které již byly použity u verze Super Lynx 300 a víceúčelových bojových vrtulníků AW159, poskytnou vrtulníku Super Lynx Mk21B výrazné zvýšení výkonu, obzvláště v teplejších prostředích. Nové motory Super Lynx Mk21B také umožní zvýšení celkového užitečného zatížení vrtulníku a efektivitu jednotlivých misí.

psali jsme: VIDEO: Bitevní vrtulník AH-64 Apache poprvé vyzkoušel vysokoenergetický laserový systém

Změny se také dočkal prosklený kokpit Super Lynx Mk21B, který obsahuje technologicky pokročilou avioniku včetně taktického procesoru, navigačních a identifikačních systémů zahrnující i protisrážkový systém TCAS (Traffic Collision Avoidance System), který má pokud možno snížit počet kolizí mezi letadly a vrtulníky operujících ve vzduchu. Modernizovaný stroj Super Lynx Mk21B přichází i s novým záchranným zvedákem, který je poháněn elektřinou.

Úspěšný let modernizovaného vrtulníku Super Lynx Mk21B je dalším milníkem v dlouhodobém partnerství mezi firmou Leonardo a brazilským námořnictvem, které používá britské vrtulníky Lynx od roku 1978.

 

Zdroj: navyrecognition.com, verticalmag.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.