Japonská letka F-35 měla technické problémy, stroje musely několikrát nouzově přistát, přiznalo japonské ministerstvo obrany

Japonská letka F-35 měla technické problémy, stroje musely několikrát nouzově přistát, přiznalo japonské ministerstvo obrany
19 / 04 / 2019, 07:00

Celá letka 13 japonských F-35A, z nichž se jeden letoun zřítil minulý týden do Pacifiku, měla technické problémy, uvedlo japonské ministerstvo obrany.

Zřícený stíhač F-35, který se ztratil z radaru minulé úterý, zužovalo několik technických problémů včetně v několika nouzových přistáních. To se týkalo prakticky celé letky 13 japonských letounů F-35A. Pět strojů  z letky bylo nuceno provést sedmkrát nouzové přistání mezi červnem 2017 a lednem 2019. Japonské ministerstvo přiznalo, že zřícený stroj měl před nehodou rovněž technické potíže zejména s navigačními systémy a chlazením.

Stroje se také musely podle japonského ministra obrany Takešiho Iwayi neočekávaně vracet zpět na základnu vzhledem k technickým problémům, vztahujícím se k palivové části nebo hydraulice letounů.

Minulý týden v úterý se nad nad Pacifikem letoun F-35, který byl s dalšími třemi stroji F-35 na cvičném letu. Stalo se tak asi 30 minut poté, co stroj vzlétl ze vzdušné základny Misawa. USA pak poslaly svůj výzvědný letoun U-2 do oblasti, kde se stroj zřítil, aby se zapojil do pátrání. To je však zatím neúspěšné.

 

Zdroj: mainichi.jp, rt.com

Tagy článku