15 let od výročí teroristických útoků na USA nominoval prezident Obama prvního muslima do funkce federálního soudce

15 let od výročí teroristických útoků na USA nominoval prezident Obama prvního muslima do funkce federálního soudce
Autor: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), Ash Carter|Popisek: President Barack Obama hosts a press conference at the Pentagon in Washington, Aug. 4, 2016.
09 / 09 / 2016, 06:30

Prezident Spojených států Barack Obama podle informací deníku New York Times nominoval vůbec prvního praktikujícího muslima do pozice federálního soudce.

Abid Riaz Qureshi je washingtonský právník, který se specializuje na případy z oblasti porušování zdravotní péče, podvodů s cennými papíry, ale stranou jeho pozornosti nezůstávají ani zákony na ochranu proti nepravdivým tvrzením. Abid Riaz Qureshi vystudoval práva na Harvardu. Zdroj: parlamentnilisty.cz s odvoláním na článek v prestižním New York Times.

„Jsem přesvědčen, že bude sloužit americkému lidu s neochvějnou snahou dosáhnout spravedlnosti,“ řekl k nominaci Obama.

Není však jisté, že Qureshi skutečně bude federálním soudcem. Jeho nominaci totiž ještě musí schválit Senát Spojených států.

Obama: Nikdo není pro Bílý dům vhodnější než Clintonová

Muslimská komunita nad Obamovým krokem jásá. Jde prý o jasné gesto, v němž se ukazuje, že se pan Qureshi může zařadit do skupiny stovek tisíc amerických muslimů, kteří slouží svému národu a spoluobčanům. Bude to také další důkaz toho, že je americká společnost jednotná ve své rozmanitosti, že se daří integrace do společnosti.

Foto: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), Ash Carter

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace