19. května 1943 Churchill a Roosevelt stanovili datum pro Den D

19. května 1943 Churchill a Roosevelt stanovili datum pro Den D
Popisek: Do spárů smrti...
19 / 05 / 2017, 06:30

Tento den roku 1943 britský premiér Winston Churchill a americký prezident Franklin Roosevelt stanovili datum pro invazi na francouzských plážích.

Dnem D se mělo stát datum 1. května 1944, toto datum se ale ukázalo být poněkud předčasné, protože svou roli sehrálo špatné počasí.

Churchill varoval americký Kongres, že skutečné nebezpečí v té době by byly enormní náklady díky protahování války, což by mohlo Spojence unavit, nebo rozdělit, a tato situace by hrála do rukou Německa a Japonska. Churchill se snažil o včasný a masivní útok na „podbřišek Osy.“ A tak aby se věci urychlily, britský premiér a prezident Roosevelt stanovili datum pro invazi přes kanál do Normandie v severní Francii na 1. května 1944, bez ohledu na problémy, které přinesla invaze do Itálie, která byla v plném proudu.

Invazi mělo provést 29 divizí, včetně divize Svobodných Francouzů, pokud by to bylo možné.

26-G-2324

Operace Overlord a bitva o Normandii nakonec začala 6. června 1944.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace