VIDEO: Tank T-34 s německými znaky vytažený z bahna. Po 60 letech!

VIDEO: Tank T-34 s německými znaky vytažený z bahna. Po 60 letech!
Autor fotografie: Bundesarchiv, Bild 183-B22359 / CC-BY-SA 3.0, CC BY-SA 3.0 de|Popisek: T-34/ Ilustračný obrázok
30 / 11 / 2019, 15:00

Tento ruský tank T-34 si ,,přivlastnili" Němci. Tank nakonec uvízl během jedné z bitev při německém ústupu, po delší době se dostal znovu do ruských rukou.

Ve východní části Estonska se odehrávaly bitvy od února do září 1944. Odhaduje se, že přibližně více než 100 000 mužů zde padlo a více než 300 000 vojáků se v těchto krvavých bojích zranilo.

Tank T-34 byl vytažen z bahna v roce 2000, téměř po 60 letech. Nádrž tanku se nacházela v jezeře v hĺoubce téměř 12 metrů. Potapěči pracovali na vytahovaní přibližně dva týdny. V tanku se nacházelo ještě 116 kusů munice, ta byla odstraněná a převezená do vojenského muzea ve vesnici Gorodenko. Dieselový motor tohoto tanku bylo možné nastartovat i bez použití náhradních dílů.

Rudá armáda pochopitelně dodala (i když nedobrovolně) tanky T-34 i svým nepřátelům. Používali je Němci či Finové. 1. ledna 1945 se v řadách finských tankových vojsk nacházelo 14 strojů T-34, z toho sedm T-34/76 a sedm T-34/85. Počet tanků T-34 používaných německou armádou je těžké odhadnout, ale jednalo se řádově minimálně o stovky strojů, z kterých mnohé byly v německých polních dílnách různě upravené.

Zdroj: warhistoryonline.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace