Anglický hospodský zajal čtyři Hitlerovy letce s pomocí pistole na hraní svého syna

Anglický hospodský zajal čtyři Hitlerovy letce s pomocí pistole na hraní svého syna
Popisek: Sestřelený He 111
25 / 08 / 2019, 10:00

12. července 1940 se odehrál jeden z tisíců a tisíců neuvěřitelných příběhů odvahy, které se během 2. světové války udály. Majitel hospody Horse and Jockey Pub, Percy H. Tibble s pomocí staré pistolky jeho syna zajal čtyři německé letce, kteří přežili pád svého letounu Heinkel 111.

Bombardér německé Luftwaffe He 111 jednotky KG55 se onoho dne vydal na ozbrojenou průzkumnou misi na Southampton, když na něj zaútočily britské stíhače Hawker Hurricane od 43. letky z Tangmere. Posádka bombardéru odhodila bomby a s poničeným letounem přistála na louce vedle cesty z Hambletonu do Farnhamu, přímo proti hospodě Horse and Jockey v Hipley.

Tibble ukazuje jak zajal Němce

Během Bitvy o Británii se střední bombardér Heinkel He 111 prokázal jako odolný stroj schopný návratu i s těžkým poškozením a prokázal to i tentokrát. Poškození stroje a následné přistání přežili čtyři z pěti členů posádky.

Pohotový hostinský Percy H. Tibble ozbrojen starou hračkou svého syna přinutil posádku bombardéru se vzdát.

Zdroj: Luftwaffe Bombers in the Battle of Britain

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace