Archeologové konečně našli ztracený Artemidin chrám. Nacházel se v rybářské vesnici

Archeologové konečně našli ztracený Artemidin chrám. Nacházel se v rybářské vesnici
Autor: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: Artemidin chrám
05 / 10 / 2017, 11:00

Archeologům se podařilo najít dlouho ztracený Artemidin chrám, který hledali již od 19. století.

Velká záhada moderní archeologie je, zdá se, konečně rozluštěna. Archeologickému týmu se podařilo najít ruiny bohyně Artemis, který hledali od 19. století.

 psali jsme: Video: Vedci odhalili posledné miesto odpočinku Ježiša Krista, prvý krát v modernej ére počas obnovy

Pozůstatky slavného chrámu našli zhruba 10 kilometrů od města středověkého Eretria v pobřežním městě Amarynthos. Ruiny budovy archeologové zařadili do období mezi 6. - 2. století před Kristem. Archeologové pozůstatky chrámu objevili dlouho poté, co se jejich kolegové v roce 1964 domnívali, že mohou chrám najít podle zápisů historika a geografa Strabóna, který zemřel v 1. století našeho letopočtu.

Přes léto se podařilo švýcarským archeologům, kteří spolupracovali na významném objevu s místní vládou a ministerstvem kultury a sportu, odhalit vnější zdi Artemidina chrámu. Zde pak našli podzemní fontánu, vyryté nápisy, ale také mince nesoucí jméno Artemis, která byla bohyní Měsíce a lovu. Právě z vyrytých nápisů byl schopen archeologický tým zjistit, že se jedná o dlouho hledaný Artemidin chrám. Nápisy totiž odkazují přímo k Artemidě, jejímu bratrovi Appolónovi a jejich matce Létó.

psali jsme: Velký úspěch čínských archeologů. Objevili 1000 let starý chrám

Archeologický tým začal pracovat na místě již v roce 2012, ale až o pět let později byl ,,odměněn" cenným nálezem, který se hledal od 19. století.

 

 

Zdroj: dailymail.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace