Kožené sandály, koupací dřeváky, ale i meče z doby starého Říma. Slavný Hadriánův val vydal své tajemství

Kožené sandály, koupací dřeváky, ale i meče z doby starého Říma. Slavný Hadriánův val vydal své tajemství
Popisek: meč
21 / 09 / 2017, 16:30

Archeologové odhalili u Hadriánova valu další poklady. Našli kromě vzácných mečů ze starověkého Říma, které používalo tehdejší jezdectvo, další předměty denní potřeby z té doby.

Pevnost Vindolanda, která se nachází jižně od slavného Hadriánova valu, vydává další tajemství. Archeologové objevili u bývalých kasáren římského jezdectva několik zachovalých mečů se zahnutou špičkou. Na místě odhalil archeologický tým další zachovalý meč a ještě jejich dvě malé ,,dětské imitace". V bývalých kasárnách však na archeology čekaly další ,,překvapení". Našli zde i kopí, hroty šípů či ,,náboje" do katapultů a balist.

psali jsme: Archeologové našli u Hadriánova valu dopisy na tabulkách ze starověkého Říma

Kromě zbraní našli v prostorech bývalé římské kasárny jezdectva také kožené sandály, nože nebo psací potřeby. Na místě archeologové objevili i předměty denní potřeby - hřebeny, sponky do vlasů či tradiční ,,koupací dřeváky".

Pevnost Vindolanda se v posledních měsících stala pro archeologické týmy doslova zlatou žílou. Archeologové objevili v červenci dopisy ze starého Říma psané inkoustem na tabulkách, které popisují každodenní život starých Římanů. ,,Skrýš" s dopisy našli právě u pevnosti Vindolanda blízko Hadriánova valu.

psali jsme: Polák našel středověký meč ze 13. století. Povaloval se v bažině

,,Co se týče sbírky artefaktů, nemůže být už něco lepšího, než to, co jsme objevili," prohlásil k vzácným nálezům ředitel vykopávkových prací a ředitel nadace Vindolanda Trust Andrew Birley. Vykopávky budou pokračovat u pevnosti Vindolanda dále, protože podle Birleyho nejsou nalezené artefakty zdaleka posledními vzácnými nálezy, které lze u pevnosti objevit.

Zdroj: foxnews.com

Tagy článku