Armstrongova ztracená ,,měsíční taška" bude vydražena v New Yorku za miliony dolarů

Armstrongova ztracená ,,měsíční taška&quote; bude vydražena v New Yorku za miliony dolarů
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: Neil Armstrong
19 / 07 / 2017, 16:00

,,Měsíční taška" astronauta Neila Armstronga, který přistál v lodi Apollo 11 v roce 1969 na Měsíci, bude vydražena v New Yorku.

Armstrongova ztracená ,,měsíční taška" se vzorky bude vydražena v New Yorku za miliony dolarů.

Taška, která obsahovala měsíční vzorky, byla dlouhé roky považována za ztracenou. Nějakou dobu se nacházela ve vesmírém centru v Houstonu, odkud se dostala do rukou ředitele kansaského muzea, který byl v roce 2014 obviněn z její krádeže.

Tašku pak koupila v roce 2015 za 995 dolarů chicagská právnička, která ji posléze poslala NASA k identifikaci. Ukázalo, že tašku skutečně používal Neil Armstrong pro sběr měsíčních vzorků.

psali jsme: Po půlstoletí opět k měsíci, tentokrát se soukromou firmou

Tento týden se tak stane hlavním předmětem zájmů v aukční síni Sotheby's v New Yorku, kde se očekává ,že bude vydražena za několik milionů dolarů. Předpokládá se, že taška může být vydražena až za 4 miliony dolarů.

Vydraženy budou 20. července, kdy uskutečnila cesta Apolla 11 na Měsíc, také další ,,vesmírné" předměty jako například letový plán posádky Apolla 13 z roku 1970, vesmírné oblek používaný astronautem Gusem Grissomem nebo fotografie Měsíce pořízené NASA.

 

Zdroj: reuters.com

 

Tagy článku